Casual w rodzaju męskim

56

Trendy w modzie męskiej również ulegają dość szybkim zmianom i coraz szersze staje się pojęcie casualu. W dużym skrócie to połączenie klasycznej elegancji ze sportowymi elementami, a wspólnym mianownikiem mają być wygoda, swoboda i klasa. Miejska moda staje się więc bardzo różnorodna i warto zauważyć, że przeobrażeniom ulega również biurowy dress code. Casual pozwala również podkreślić swoją indywidualność, wyeksponować zainteresowania oraz wykreować ciekawy styl, ponieważ łączyć można niemalże wszystko.

Must have w męskiej szafie
Smart casual stawia na swobodny luz, nie rezygnując z elegancji. Doskonale w takim wydaniu sprawdzają się na przykład oryginalne koszule. Popularnością cieszą się modele ze stójką czy kołnierzem typu button-down. W dalszym ciągu dominują klasyczne kolory takie jak biel, błękit czy odcienie kremowe, ale dzięki rezygnacji z krawata czy też muchy można podkreślić swobodny styl poprzez rozpięcie górnych guzików.

W luźnej stylizacji sprawdzają się również spodnie typu chino oraz ciemne dżinsy. Styl podkreśla tweedowe lub sportowe marynarki lub coraz popularniejsze cienkie sweterki. Warto również przejrzeć kolekcje nowoczesnych garniturów dostępnych tutaj, ponieważ dają one doskonałe możliwości na ciekawy casualowy look, który mogą podkreślić na przykład zamszowe buty czy też mokasyny i modna torba.

Dodatki dla niego
Męskie akcesoria dopełniają całej stylizacji i pomimo tego że jest ich proporcjonalnie niewiele, to powinny być dobrane ze smakiem i wyczuciem. W garderobie królują więc paski, krawaty, muszki czy też spinki, a na stolikach różnego rodzaju zegarki. Ich dobór jest oczywiście zależny od konkretnej stylizacji i okazji, na jaką się ubieramy. Najbardziej rozpoznawalnym elementem męskiej garderoby jest krawat. Jest wręcz niezastąpiony w relacjach wizytowych i dla wielu mężczyzn nadal jest synonimem doskonałego stylu. Stąd też nie rezygnuje z niego nawet moda ulicy. Krawat jest ponadczasową inwestycją na lata, szczególnie jeśli uszyty jest z najwyższej jakości materiałów. Pomimo całego szeregu wzorów i kolorów dostępnych na stronie ten rodzaj dodatku będzie długo towarzyszył mężczyźnie.

Najlepszym materiałem, z którego szyje się krawaty, jest jedwab. Jest miękki, idealnie się układa i nie ulega zagnieceniom. Z drugiej strony wymaga ostrożności, ponieważ nie ma możliwości, by usunąć z niego zabrudzenia. Najczęściej panowie sięgają po krawaty z materiałów sztucznych lub też z wełny. Te ostatnie świetnie pasują do sportowej koszuli oraz tweedowej marynarki.

PODZIEL SIĘ