noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

John Galliano porzuca naturalne futra i przechodzi na wegetarianizm

REKLAMA
noSlotData

Znany z kontrowersyjnych projektów i wypowiedzi John Galliano, dyrektor kreatywny francuskiego domu mody Maison Margiela, dołącza do grona projektantów, którzy rezygnują z używania naturalnych futer. 

>>> Przeczytaj również: Donatella Versace rezygnuje z futer naturalnych. Nie chcę zabijać zwierząt dla mody

Naturalne futra to teraz jeden z najgorętszych tematów w świecie mody. John Galliano oświadczył, że nie będzie używał tego materiału w swoich projektach. W rozmowie z francuskim “Elle”, Galliano opowiedział o przypadkowym spotkaniu z wiceprezydentem PETA podczas pobytu w Saint Tropez. To właśnie on miał duży wpływ na jego decyzje.

W dzisiejszych czasach nie chcemy produktu, chcemy etyki, firmy, która broni wartości, które podziwiamy – powiedział projektant na temat swojego nowego stanowiska w sprawie futer.

Decyzja o zaprzestaniu używania naturalnych futer jest czymś wielkim dla projektanta, który twardo bronił swoich przekonań w okresie, kiedy pracował we francuskim domu mody Dior. Chyba każdy pamięta, jak protestująca z PETA wtargnęła na wybieg podczas pokazu mody na sezon jesień-zima 2003. Ochrona szybko “ściągnęła” ją z wybiegu, żeby następna modelka mogła w całej okazałości pokazać swoją futrzaną stylizację.

Decyzja o zaprzestaniu wykorzystywania naturalnych futer w swoich projektach to nie jedyny wielki krok w życiu Galliano. Projektant postanowił przejść na wegetarianizm.

Moje życie jest teraz bardziej zrównoważone – powiedział. Zdaję sobie sprawę z tego, że presja w tej branży jest taka sama, ale teraz nareszcie wiem, jak odpuścić. Moje życie przeszło z czarnego na białe – dodał.

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES