Donatella Versace rezygnuje z futer naturalnych. “Nie chcę zabijać zwierząt dla mody”

179
Futro Versace z kolekcji jesień-zima 2017

Donatella Versace udzieliła ostatnio wywiadu, w którym zapowiedziała rezygnację z projektów wykonanych z futra naturalnego. Nie chcę zabijać zwierząt dla mody. To nie w porządku – poinformowała projektantka. 

W branży mody kolejne marki luksusowe, a także sieciowe rezygnują z futer naturalnych. Niedawno taką samą decyzję podjęli między innymi: Gucci, Tom Ford, Michael Kors czy Givenchy. Rosnąca świadomość konsumentów z pewnością przyczyniły się do tych decyzji. Także włoska marka Furla oświadczyła ostatnio, że od przyszłorocznej kolekcji rezygnuje z futer naturalnych.

>>> Przeczytaj również: CSR: Dlaczego nikt nie mówi o tym, że chodzimy w toksycznych ubraniach?

Wiele osób ucieszyła wypowiedź Donatelli, zwłaszcza że Versace kojarzone jest z przepychem, stylem glamour, a na wybiegu niejednokrotnie prezentowane były futra. Jednak znalazły się też osoby sceptycznie nastawione do wypowiedzi Donatelli. Ktoś niedawno podszedł do mnie i powiedział: jeśli odejdziesz od futer, nastąpi wielki kryzys – to będzie katastrofa – powiedziała w wywiadzie projektantka. Tak, jestem Versace, ale także Versace musi oznaczać zmianę i musi być dla innych okazją do wyrażenia siebie. 

Dom mody nie wydał w tej sprawie jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.

PODZIEL SIĘ