Jak dobrze wybrać? 3 cechy idealnego mieszkania

41
mat. partnera

Zakup mieszkania to zawsze bardzo poważny krok. Wiąże się nie tylko z ogromnym wydatkiem, często dużym kredytem na wiele lat, ale też ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, budowanie rodzinnego szczęścia. Gdzie i jak mieszkamy to dwa czynniki, które w dużej mierze definiują komfort całej naszej rodziny. Lokalizacja, rozkład, metraż, bliskość istotnych punktów na mapie miasta – wszystko to powinniśmy brać pod uwagę, szukając mieszkania. Oto 3 cechy perfekcyjnego lokum.

Lokalizacja na pierwszym miejscu

Pierwsza, najważniejsza dla wielu z nas kwestia – lokalizacja. Nawet najpiękniejsze, największe i najbardziej stylowe mieszkanie może się nie obronić, jeśli będzie ulokowane w nieodpowiadającej nam dzielnicy. Zbyt daleka odległość do pracy i szkoły, nieprzyjemne sąsiedztwo, nieestetyczne zagospodarowanie terenu, brak podstawowych elementów infrastruktury – wszystko to potrafi skutecznie utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Szukając idealnego lokum, zwróćmy więc szczególną uwagę na to, gdzie jest położone. Tym bardziej że wybór jest naprawdę spory. Jeśli chcemy zainwestować w nieruchomość w stolicy, świetnie sprawdzą się dla nas nowe inwestycje na Woli. To dzielnica doskonale skomunikowana z wszystkim częściami miasta, nowoczesna i stworzona z myślą o młodych, aktywnych ludziach. Nic dziwnego, że powstające tu mieszkania wyprzedają się bardzo szybko. Warto zwrócić uwagę na osiedle 19. Dzielnica, które stanowi doskonałe połączenie wygodnej lokalizacji, świetnej architektury i rozwiniętej infrastruktury. Jest tu wszystko, czego trzeba do życia.

Metraż też się liczy

Nowe inwestycje na Woli będą też idealne dla osób szukających mieszkań dwupoziomowych lub takich z dużym tarasem. Znajdziemy tutaj bowiem lokale o wielu metrażach, dopasowane do różnych wymagań i gustów. Inwestując w nieruchomość, myślmy przyszłościowo – zastanówmy się, jaki metraż zapewni nam komfortowe życie przez najbliższe lata. Dobrym pomysłem (o ile możliwości finansowe na to pozwolą) jest zainwestowanie w większą przestrzeń, która spokojnie pomieści nas i ewentualnych dodatkowych lokatorów.

Odpoczynek po pracy

Planując zakup mieszkania, pamiętajmy też o dodatkowych czynnikach decydujących o naszym przyszłym komforcie. Upewnijmy się, że w pobliżu są węzły komunikacyjne, stacja metra, przystanki autobusowe. Sprawdźmy drogi dojazdowe do osiedla i oszacujmy czas potrzebny na dojazd do pracy czy szkoły. Warto również rozejrzeć się za terenami rekreacyjnymi i zielenią wokół. To istotne nie tylko dla osób posiadających psy, ale dla każdego z nas. Spacer w miłym otoczeniu po trudnym dniu w pracy potrafi naprawdę skutecznie naładować baterie.

Materiał przygotowany we współpracy z partnerem

>>> Przeczytaj również: Gmach wydziału Uniwersytetu Śląskiego najpiękniejszym ceglanym budynkiem na świecie