noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Fed 11 razy od marca 2022 podniosl stopy procentowe w usa

Fed zdecydował. Stopy procentowe w USA najwyższe od ponad dwóch dekad

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Podczas ostatniego posiedzenia Fed podniósł stopy procentowe o 25 punktów bazowych. Decyzja banku centralnego USA była zgodna z przewidywaniami analityków.

Od marca 2022 roku Fed dokonywał podwyżek stóp procentowych już jedenastokrotnie. Między innymi w ten sposób zwalczając inflację. Jej poziom w czerwcu bieżącego roku wyniósł 3 proc., podczas gdy przed dwunastoma miesiącami niebezpiecznie zbliżał się do odczytu dwucyfrowego.

Obecnie główna stopa w USA jest najwyższa od stycznia 2001 roku i wynosi 5,25-5,50 proc.Patrząc naprzód nadal będziemy utrzymywać podejście, w ramach którego nasze decyzje w sprawie skali dalszego zacieśniania polityki monetarnej będą zależały od napływających danych – powiedział przewodniczący Fedu, Jerome Powell.  

Przeczytaj również: Jak założyć własny blog? Pięć kroków do sukcesu

Podstawowe dane makroekonomiczne

Zadowalają dane dotyczące bezrobocia. Za oceanem niezmiennie utrzymuje się ono na niskim poziomie. Z pewnością wpływ na ten odczyt ma krzepki wzrost zatrudnienia, który obserwowano w poprzednich miesiącach. Ponadto Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) uważa, że aktywność gospodarki Stanów Zjednoczonych czeka wzrost w tempie umiarkowanym.

Najnowszy komunikat wydany przez FOMC nie sugeruje kolejnych podwyżek stóp procentowych.

Zdjęcie główne: Pexels
Przeczytaj również: Kiedy warto kupować akcje spółek modowych?
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES