Prada szyje akcesoria z materia łów pozyskanych z recyklingu

Czym jest econyl? To po prostu nylon pozyskany z recyklingu. Prada pozyskuje go ze starych dywanów i robi z niego akcesoria. 

https://www.instagram.com/p/BzI4CJRD51J/

Czas na Pradę!

W erze, w której coraz to kolejne marki prześcigają się z kolejnymi eko-inicjatywami przyszedł też czas na Pradę. Włoski dom mody najpierw zrezygnował z naturalnych futer, a teraz stworzył linię akcesoriów “z przeszłością”. Re-Nylon to nie tylko kolekcja torebek i plecaków uszytych z nylonu odzyskanego ze starych dywanów, ale też współpraca Prady z National Geographic. 

https://www.instagram.com/p/BzGTOnbjHDz/

Nowa kampania “What We Carry”

Na oficjalnej stronie domu mody czytamy, że National Geographic jest “partnerem do opowiadania historii”. Dzięki niemu wyprodukowano ciekawą kampanię zatytułowaną What We Carry ( z ang. To, co nosimy ze sobą), będącą serią video prowadzoną przez Aktorkę Bonnie Wright i podróżniczkę Asher Jay. Dziewczyny zabierają widza do fabryki w Arizonie, aby pokazać, jak powstaje innowacyjny econyl. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych filmów z serii. 

Kolekcja Re-Nylon jest utrzymana w sportowym stylu safari. Torebki, plecaki i nerki będą zatem idealne w podróży. Ceny zaczynają się od 750 dolarów. Podobają Wam się wyjątkowe akcesoria? 

Zobacz również: Najważniejsze ekologiczne marki w jednym miejscu? Net-a-porter rusza z nową platformą

Newsletter

FASHION BIZNES