noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Jakie filmy modowe zobaczymy podczas festiwalu Millenium Docs Against Gravity?

REKLAMA
noSlotData

Ruszył festiwal Millenium Docs Against Gravity. Jakie filmy modowe przygotowali dla widzów organizatorzy?

Millenium Docs Against Gravity to ogólnopolskie święto kina dokumentalnego. Już w ten weekend rusza 16 edycja festiwalu. Wyjątkowe tytuły będą wyświetlane w aż w 6 miastach: Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Lublinie i Bydgoszczy. Hasło, które przewodzi tegorocznej edycji to “Zobacz, czy rozumiesz świat, i czy świat rozumie ciebie”. Na oficjalnej stronie festiwalu czytamy, że widzowie zobaczą filmy komentujące problemy współczesnego świata wpisujące się w kategorie psychologii, sztuki, nauki, sportu, czy historii. Zaspokojone zostaną także apetyty miłośników mody. Organizatorzy przygotowali nawet specjalną kategorię filmów z modą na pierwszym planie. W sekcji “Moda dla ludzi” znajdują się 4 interesujące tytuły.

Yves Saint Laurent: Ostatnia kolekcja to film w reżyserii Oliviera Meyrou. Jak sugeruje tytuł, pokazuje on pracę legendarnego projektanta nad swoją ostatnią kolekcją. W latach 1998-2001 Meyrou z kamerą nie odstępował Yves’a na krok. Będziemy mieli więc możliwość odkryć prawdziwą twarz francuskiego wizjonera.

Równie interesujące może okazać się historia kolejnego francuskiego króla mody, a mianowicie Jeana Paula Gaultiera. Jean Paul Gaultier. Szyk i Krzyk to filmowa opowieść Yanna L’Hénoreta o twórczości ekscentrycznego projektanta w równie ekscentrycznej formie dokumentalno-teatralnej.

Z kolei Halston w reżyserii Frédérica Tchenga to film z pogranicza dokumentu i kina noir z tragicznym finałem. Opowiada wciągającą historię Roya Halstona Frowicka, chicagowskiej ikony mody lat 70. Projektant zaczynał w branży jako kapelusznik, a ostatecznie jego kreacje nosiły takie osobistości Jackie Kennedy, czy Liza Minelli.

Ostatni na liście jest film reżyserki Pietry Brettkelly, Żółtego się nie nosi. Ten jakże trudny do noszenia kolor stał się charakterystyczny dla kolekcji chińskiej projektantki Guo Pei, rozsławionej przez Rihannę na gali MET w 2015 roku. Dokument przybliży nam postać azjatyckiej artystki inspirującej się stylem cesarstwa chińskiego.

Millenium Docs Aginst Gravity może być nie tylko solidną dawką kultury, ale również rozrywki na majowy tydzień. My z pewnością wybieramy się do kina i serdecznie do tego zachęcamy!

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES