Comme Des Garcons: powstanie nowa linia w grupie marki

Gratka dla fanów marki Comme Des Garcons! Rei Kawakubo wydała oświadczenie, że jeszcze w tym roku powstanie nowa linia w grupie marki.

Czytaj również: Marki, których nie znasz, a pokochasz od pierwszego wejrzenia

Jedyne co mogę Wam powiedzieć to to, że linia będzie głównie skierowana na sprzedaż internetową – powiedział dla portalu WWD dyrektor generalny japońskiego domu mody, Adrian Joffe.

Dodał także, że Rei Kawakubo będzie odpowiadała za część kreatywną. Projektantka jest też odpowiedzialna za dizajn strony internetowej. Nowa linia będzie osiemnastą tego domu mody. Dołączy między innymi do takich linii jak: Noir, Homme, Plus, Shir, Play. Po uruchomieniu sklepu internetowego ze zwyczajną odzieżą zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, linia trafi także do sześciu sklepów stacjonarnych na całym świecie. Oficjalne otwarcie sklepu internetowego odbędzie się w lipcu tego roku.

Wiadomość o premierze nowej linii zbiega się z doskonałymi raportami sprzedaży marki. Sprzedaż Comme Des Garcons wzrosła o 30%, czyli do 300 milionów dolarów, a zyski z rynku Dover Street wzrosły o 35% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Newsletter

FASHION BIZNES