noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Co będzie trendy w 2023 roku? Oto, co przewiduje Pinterest

REKLAMA
noSlotData

Pinterest Predicts cyklicznie prezentuje swoje przewidywania, co do trendów na kolejny rok. Raport tworzony jest na podstawie analizy wyszukiwań użytkowników w wielu różnych kategoriach. Co zatem będzie modne na świecie w 2023 roku?

Pinterest Predicts – na czym polega raport?

Pinterest to platforma, z której miesięcznie korzysta około 400 milionów użytkowników. Mają oni możliwość wyszukiwania najróżniejszych inspiracji – ślubnych, wnętrzarskich, modowych, kosmetycznych etc –  i dodawania ich do swoich tablic. To właśnie na podstawie wyszukiwań ludzi, Pinterest tworzy raport przewidujący nadchodzące trendy.

Raport został stworzony w oparciu o dane wyszukiwań w czasie od września 2020 do września 2022. Nie są to tylko założenia i możliwości – Pinterest jest dość pewny swoich przewidywań. Twierdzi, że w ciągu ostatnich 3 lat spełniło się 80% z nich. Przewidywania Pinteresta to zatem świetna wskazówka dla marek z branży fashion. Moda jest bowiem jedną z najpopularniejszych kategorii na platformie i można zakładać, że jeśli dziś użytkownicy chętnie poszukują konkretnych trendów, to jutro również chętnie je kupią. Co zatem będzie na topie za rok?

Zobacz także: Dlaczego aplikacja Styles to lepsze miejsce dla mody niż Instagram?

Co będziemy nosić w 2023 roku?

Jenna Waller, szefowa działu mody w brytyjskim oddziale Pinteresta, w oświadczeniu stwierdziła, że czeka nas odejście od popularnej ostatnimi czasy odzieży domowej na rzecz tiuli, koronek i falban. Pisała: “Należy spodziewać się dystopijnej odzieży ulicznej inspirowanej mrocznymi filmowymi fantazjami. Warto przygotować się również na powrót sukienek typu slip dress, sukienek tub i spodni cargo, ponieważ przyjmie się również Romcom Core“.

Czym jest tajemniczy romcom core? Nazwa pochodzi od słów “romantic comedy” i nawiązuje do stylu komedii romantycznych z końca lat 90. i początku 2000. Obcisłe topy, bojówki, spinki do włosów w najróżniejszych odsłonach – millenialsi dobrze to znają. Dla Gen Z to coś nowego, ale śledząc styl młodego pokolenia można śmiało stwierdzić, że romcom core będzie strzałem w dziesiątkę.

To jeden z głównych, ale oczywiście nie jedyny trend, który będzie rządził modą w nadchodzącym roku. Na topie będą również futurystyczne dodatki, jak choćby “kosmiczne” okulary i dystopijne kreacje. Poza tym tzw. airy styles, czyli lekkie stylizacje pełne koronek, tiulu, falban czy połyskujących, przezroczystych materiałów. Co ciekawe, te bardzo kobiece elementy będą nosić wszyscy, bez względu na płeć, z którą się identyfikują. Skąd to wiadomo? Oóż wyszukiwania koszul z falbankami dla mężczyzn wzrosły o 95 procent! Poza tym królować będą frędzle – pojawią się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i tych bardziej eleganckich. Ciekawą nowością będzie także wzrost popularności koloru pomarańczowego w kontekście ślubów. Zgaszone odcienie miedzi czy terakoty będą pojawiać się we wnętrzach, dekoracjach, kreacjach i makijażach weselnych gości.

Przeczytaj również: Ulubione marki Gen Z. Na co zwracają uwagę konsumenci z tego pokolenia?

Co będzie trendy w 2023 poza branżą fashion?

Poza modą, Pinterest Predicts ukazuje również inne trendy, które pojawią się w naszym życiu. Jeśli chodzi o urodę, bardzo ważne okażą się włosy. Chodzi tu zarówno o dbanie o skórę głowy, jak i ciekawe trendy we fryzurach. Pojawią się m.in. mikrogrzywki i koloryzacja łącząca naturalne odcienie z pastelowymi różami czy fioletami.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Vivid Hair Specialist @ Voltage Studio (@shannyscissorhands)

Wzrośnie także zainteresowanie sztuką papieru (jak np. origami), tworzeniem koktajli (zarówno z alkoholem, jak i bez) czy kreatywnymi rozwiązaniami w kwestiach finansowych. Nie chodzi tu o żadne oszustwa, a o oszczędzanie w sposób, który będzie nie tylko pożyteczny, ale i przyjemny. Ponadto popularniejsze staną się ciekawe treningi, imprezy i rave’y, które podczas pandemii odeszły w zapomnienie, a teraz będą miały szansę powrócić ze zdwojoną siłą. Randki również mają być bardziej kreatywne – zarówno jeśli chodzi o formę, jak i miejsce, w którym będą się odbywać. Będziemy też podróżować, ale chętniej niż samolot millenialsi i pokolenie z wybiorą pociąg. Kluczowe są oczywiście kwestie ekologiczne i zmniejszenie wytwarzanego przez ludzi śladu węglowego. Jaki z tego wniosek? Analizując wyszukiwania kreujące trendy można stwierdzić, że społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte i świadome, a przyszły rok maluje się w interesujących barwach.

Sprawdź też: Wreszcie trend, który oznacza wygodę! Czym jest gorpcore?

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES