noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Biznesowi influencerzy ranking 2024

Ranking biznesowych influencerów w Polsce 2024 – kogo warto obserwować?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

W czasach galopującej inflacji i rosnących cen, wiedza finansowa wydaje się być wręcz niezbędna do radzenia sobie w codzienności. Na szczęście, coraz więcej ekspertów postanawia dzielić się swoim doświadczeniem i obserwacjami z szerokim gronem odbiorców. Edukują, inspirują, zdradzają sposoby na zarabianie pieniędzy, przy okazji dzieląc się swoim życiem i osobistymi spostrzeżeniami. Przedstawiamy najciekawszych twórców, których śmiało można nazwać biznesowymi influencerami.

Przeczytaj również: Jej majątek przekroczył właśnie … 100 miliardów dolarów! Kim jest najbogatsza kobieta na świecie?

Marcin Iwuć

Ekonomista, przedsiębiorca, doświadczony menedżer i publicysta w temacie rynków kapitałowych i finansów osobistych. Marcin Iwuć jest jednym z najbardziej znanych popularyzatorów wiedzy finansowej w Polsce. Jego misją jest pomoc Polakom w budowaniu finansowej stabilności i bogacenia się. Jego działalność jest cennym źródłem informacji i inspiracji dla osób zainteresowanych finansami osobistymi. 

W 2015 roku założył bloga Finanse Bardzo Osobiste, na którym dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu finansów osobistych. Blog stał się jednym z najpopularniejszych blogów finansowych w Polsce. Marcin Iwuć jest również autorem kilku książek o finansach osobistych, w tym: „Jak zadbać o własne finanse?” „Finansowa Forteca” czy „Kredyt hipoteczny krok po kroku”.  Po porady Marcina Iwucia można sięgnąć również na jego kanale na YouTube oraz Instagramie. 

Rafał Zaorski

Rafał Zaorski, który dorobił się miana „największego polskiego spekulanta”, od lat wzbudza wiele emocji wśród użytkowników sieci. Jego aktywność w mediach społecznościowych śledzi kilkaset tysięcy osób. Zaorski w świecie finansów znany jest ze swojej działalności tradingowej, którą pokazuje na swoich transmisjach na żywo. Popularny polski trader to bez wątpienia osoba bardzo wyrazista, znana z ciętego języka i dużej charyzmy. 

Na swoim koncie Zaorski posiada kilka głośnych sukcesów finansowych oraz spory majątek. Swój pierwszy milion zarobił już w 2015 roku, a początkiem jego kariery medialnej stała się transmisja YouTube„Jak ugrać u brokera Alior Trader 1 000 000?, Rafał Zaorski”. Od lat w swoich kanałach społecznościowych publicznie pokazuje, jak zarabia na rynkach finansowych ogromne kwoty. 

Karolina Cwalina-Stępniak 

Mentorka, coach, inwestorka. Karolina Cwalina-Stępniak doskonale znana jest użytkownikom Instagramu, gdzie pokazuje od kulis swoją pracę, dzieli się przemyśleniami i często osobistymi historiami z życia przedsiębiorczyni. Na Instagramie jej poczynania śledzi 75 tys. osób. 

Na kanałach społecznościowych Karoliny Cwaliny-Stępniak czeka ogrom przydatnych informacji z zakresu rozwoju osobistego i kobiecego biznesu. Autorka pięciu książek (w tym bestsellera „Wszystko zaczyna się w głowie”), regularnie tworzy również własny podcast. Ze swoimi gośćmi, eksperci swoich branży, porusza przede wszystkim tematy biznesu, zdrowia i psychologii.

Pani od oszczędzania – Karolina Nowicka

Czy Polacy znają się na finansach osobistych? Ostatnie badania wskazały, że co piąty Polak nie posiada żadnych oszczędności. Nadzieja jednak w finansowych edukatorach w sieci, którzy dzielą się sprawdzonymi sposobami, jak rozsądnie zarządzać swoim budżetem. Wsród nich jest Karolina Nowicka, znana w sieci jako „Pani od oszczędzania”. Jej porady finansowe bacznie śledzi ponad 130 tysięcy osób na Instagramie. 

“Żeby być osobą oszczędną, trzeba nauczyć się dobrych nawyków, dobrej organizacji i planowania” – brzmi motto Karoliny Nowickiej. Ze swoimi obserwatorami na Instagramie i TikToku dzieli się wiedzą nie tylko o tworzeniu oszczędności, ale i zwiększaniu dochodów, zmianie finansowych przyzwyczajeń. Garść praktycznej wiedzy, z której warto skorzystać szczególnie w okresie szalejącej inflacji. 

Dorota Sierakowska

Jestem analityczką, inwestorką, seryjną przedsiębiorczynią i zapaloną podróżniczką – tak przedstawia się Dorota Sierakowska w swoich kanałach społecznościowych. Uczę dziewczyny skutecznie i ambitnie zarządzać pieniędzmi – aby każda z nas mogła czuć się bezpiecznie, żyć w zgodzie ze sobą oraz kroczyć jak najszybszą drogą do wolności finansowej! – dodaje. 

Dorota Sierakowska, twórczyni Girls Money Club, zbudowała ogromną społeczność kobiet, które nie boją się głośno mówić o pieniądzach. Akcje, nieruchomości, kryptowaluty, zakładanie firmy od zera, praca zdalna z różnych miejsc na świecie – to jedne z wielu tematów społeczności GMC. Swoją wiedzą na temat finansów i biznesu, Dorota Sierakowska dzieli się w autorskim podcaście Girls Money Club. Edukacyjne treści znajdziemy również na Instagramie oraz w formie kursów online. 

Paweł Sviniarski

Twórca popularnego kanału „Dla pieniędzy” zgromadził na YouTubie niemal milion subskrybentów, a jego działalność na Instagramie ponad 170 tys. obserwatorów. Paweł Sviniarski przełamał finansowe tabu, tworząc pierwszy rozrywkowy kanał o tematyce ekonomicznej. 

Użytkowników platform społecznościowych przyciąga często kontrowersyjną tematyką. W swoich filmach często bierze pod lupę kwestie zarobków, rozkłada na czynniki pierwsze pensje, testuje możliwości w biznesie. 

Zdjęcie główne: Unsplash

Przeczytaj również: Stanowiska, które warto mieć na oku. To najbardziej poszukiwane zawody branży mody w 2024 roku

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES