REKLAMA
Helena Rubinstein ogłasza współpracę naukową z nowym partnerem. Jej celem jest przesunięcie granic roli roślinnych komórek macierzystych w zakresie globalnych wysiłków podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Naukowa współpraca na rzecz zrównoważonej przyszłości. „Piękno nic nie znaczy bez nauki”

REKLAMA

Helena Rubinstein ogłasza współpracę naukową z nowym partnerem. Jej celem jest przesunięcie granic roli roślinnych komórek macierzystych w zakresie globalnych wysiłków podejmowanych na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zanieczyszczenie powietrza w zamkniętych pomieszczeniach jest przedmiotem troski na całym świecie, a jakość powietrza w tych miejscach jest często nawet ośmiokrotnie gorsza niż na otwartych przestarzeniach. Biorąc pod uwagę fakt, że średnio 80–90% naszego czasu spędzamy właśnie w pomieszczeniach, stanowi to poważny problem dla zdrowia publicznego.

Przeczytaj również: Czego branża modowa może spodziewać się w 2024 roku? Analizujemy prognozy

Więcej niż piękno – w trosce o zrównoważony rozwój

Dla marki Helena Rubinstein „Cellular Skin Science” to nie tylko kwestia skutecznego działania, lecz także wkład w świetlaną i zrównoważoną przyszłość. Od ponad dekady marka jest liderem w dziedzinie nauki o roślinnych komórkach macierzystych, inwestuje w jej technologię i rozwój. Produkcja tych komórek jest wodooszczędna, niezależna od klimatu i wysoce skuteczna. Technologia zapewnia nam dostęp do rzadkich roślin, których nie można uprawiać. Pomaga zachować kapitał genetyczny zagrożonych gatunków. Obiecuje nową erę dla naturalnych składników, jednocześnie chroniąc nasze cenne zasoby.

Helena Rubinstein od dawna współpracuje z renomowanymi naukowcami i ekspertami, a teraz ogłasza przełomową współpracę z Francuskim Narodowym Centrum Badań Naukowych (French National Centre for Scientific Research –CNRS). Instytucją podejmującą pilne wyzwania dla współczesności i przyszłości. Wykorzystującą multidyscyplinarne, długofalowe badania zapewniające korzyści społeczeństwu.

Przeczytaj również: Gdzie na narty? Wybieramy najpiękniejsze miejsca w Polsce i Europie

Misja mająca na celu poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach

Helena Rubinstein i CNRS zainicjowały trzyletni akademicki program badawczy, aby:

1. Zidentyfikować zdolność roślinnych komórek macierzystych do neutralizowania lotnych związków organicznych, odpowiedzialnych głównie za zanieczyszczenie powietrza w pomieszczeniach.

2. Określić optymalne procesy uprawy.

3. Zaprojektować biopochodne materiały adsorpcyjne oparte na roślinnych komórkach macierzystych.

Ten program badawczy będzie obejmował kilka aspektów interdyscyplinarnych, takich jak hodowanie roślinnych komórek macierzystych w warunkach in vitro; reakcje metaboliczne tych komórek na stres środowiskowy; opracowanie oryginalnych materiałów adsorpcyjnych oraz określenie właściwości adsorpcji i degradacji zanieczyszczeń gazowych przez te nowe materiały pochodzenia biologicznego.

Nowatorski projekt naukowy pomoże utorować drogę do nowego zastosowania kultury komórek roślinnych, których nie uważa się już jedynie za źródło bioaktywnych cząsteczek. Mogłyby potencjalnie zostać zintegrowane z innowacyjnymi strategiami usuwania zanieczyszczeń, co podkreśli silne i wielowymiarowe zainteresowanie pracą z roślinami.   

Dzięki tej nowej współpracy akademickiej Helena Rubinstein po raz kolejny przesuwa granice wykorzystywania roślinnych komórek macierzystych, aby wywierać pozytywny wpływ na środowisko. Program innowacji marki odzwierciedla jej niestrudzone zaangażowanie w luksusową pielęgnację, inspirowaną najbardziej zaawansowanymi odkryciami i badaniami naukowymi.

Przeczytaj również: Modne suplementy na 2024 rok – dla skóry i włosów

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES