noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Automatyczny ekspres do kawy – czy naprawdę go potrzebujesz?

REKLAMA
noSlotData

Z roku na rok ekspresy ciśnieniowe są coraz bardziej popularne. Od kiedy ceny tych maszyn spadły, stały się dostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Czy naprawdę każdy potrzebuje ekspresu automatycznego w domu? Kto nie powinien zastanawiać się ani chwili i zdecydować się na swój ekspres? Jakie cechy musi posiadać dobry ekspres automatyczny?

Kto potrzebuje domowego ekspresu do kawy?

Ekspres do kawy potrafi być prawdziwą ozdobą kuchni. Producenci prześcigają się podczas projektowania nowych modeli, a design niektórych maszyn może naprawdę zaskoczyć. Nie musimy się więc martwić, że nie zdołamy wybrać ekspresu, który będzie pasował do naszej nowej kuchni. Ważniejszym pytaniem jest to, czy naprawdę potrzebujemy jeszcze jednego urządzenia w naszym domu.

Ekspres automatyczny jest niezbędny każdemu wielbicielowi prawdziwej, włoskiej kawy. Tylko napój zaparzony z udziałem wysokiego ciśnienia ma ten niesamowity aromat i głęboki smak. Jeżeli każdy dzień zaczynamy od filiżanki gorącej kawy, to warto zainwestować we własny ekspres ciśnieniowy. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest również to, że nie będziemy już musieli kupować kawy na mieście. Wystarczy rano przygotować dla siebie większą ilość kawy i przelać ją do kubka termicznego.

Wielbiciele latte i cappuccino również powinni zastanowić się nad zakupem ekspresu. Do przygotowywania tego typu kaw potrzebujemy naprawdę dobrego, włoskiego espresso oraz dyszy do spieniania mleka. Podczas wyboru naszego ekspresu automatycznego sprawdźmy, czy na pewno jest wyposażony w system mleczny. Za pomocą takiego urządzenia sami przygotujemy napój jak z prawdziwej kawiarni.

Własny ekspres ciśnieniowy to praktyczne rozwiązanie, gdy mamy dużą rodzinę lub często odwiedzają nas goście. Im więcej kawy pija się w domu, tym bardziej warto postawić na ekspres automatyczny. Za pomocą tego urządzenia przygotujemy kawę szybko i łatwo. Dodatkowym plusem jest smak, z którym nie może się mierzyć żadna zalewana kawa po turecku.

Komu ekspres automatyczny nie jest potrzebny?

Ekspresy ciśnieniowe mają wiele zalet, ale nie są uniwersalnym wyborem dla każdego. Jeżeli nie przepadamy za kawą lub pijemy ją bardzo rzadko, to nie ma potrzeby inwestować w rozbudowaną maszynę. Ekspresy ciśnieniowe to prawdziwa gratka, ale tylko dla smakoszy kawy. Zakup ekspresu możemy rozważyć w przypadku, gdy często wpadają do nas goście. Nawet jeśli nikt z naszej rodziny nie przepada za kawą, to znajomi i przyjaciele mogą chętnie się jej napić. Sytuacja wygląda podobnie w przypadku, gdy prowadzimy domowe biuro i przyjmujemy u siebie klientów.

Kto jeszcze powinien zrezygnować z zakupu ekspresu automatycznego? Na pewno osoby, które rzadko bywają w domu. Jeżeli dużo pracujemy lub ciągle nie ma nas w mieszkaniu, to zakup ekspresu będzie po prostu nieopłacalny. Po co kupować kosztowną maszynę, skoro nie będziemy mieli okazji z niej skorzystać? Koszt ekspresu nam się nie zwróci. W takim przypadku lepiej postawić na kawę kupioną na mieście.

Cechy dobrego ekspresu automatycznego

Jeżeli zdecydujemy, że zakup ekspresu ciśnieniowego to coś dla nas, to pozostaje tylko wybranie odpowiedniego modelu. Czym się kierować podczas zakupów? Automatyczny ekspres do kawy powinien mieć odpowiednią moc i ciśnienie. Jeżeli zależy nam na najlepszej kawie, nie wybierajmy ekspresów niskociśnieniowych. Tylko za pomocą odpowiednio wysokiego ciśnienia da się zaparzyć dobrą kawę. Ciśnienie w naszym ekspresie powinno wynosić minimum 9 barów. W przypadku mocy zastosujmy zasadę, że im więcej, tym lepiej. Większa moc grzałki wpływa na stabilność ciśnienia i temperatury w ekspresie. Pamiętajmy jednak, że jeżeli chcemy kupić kompaktową maszynę, to odpowiednia moc będzie się wahać pomiędzy 800-1000 W. Tylko duże modele mogą mieć nawet 1400 W mocy.

Zwróćmy również uwagę na rozmiar zbiornika na wodę. Nie wybierajmy modelu, który jest wyposażony w mały zbiornik. Pojemnik powinien mieć przynajmniej 1 l pojemności. Dlaczego to takie ważne? Podczas każdego parzenia kawy część wody zabiera dysza parowa. Na dodatek przed każdym ponownym użyciem ekspresu zbiornik trzeba przepłukać i dopiero ponownie napełnić wodą. Jeżeli odwiedzą nas goście, tę procedurę będziemy musieli często powtarzać. Duży pojemnik na wodę jest po prostu wygodniejszy.

Rozejrzyjmy się też za modelem ze wbudowanym młynkiem do kawy. Najlepsza kawa to ta zaparzona ze świeżo zmielonych ziaren. Zamiast przed każdym przygotowywaniem kawy mielić ziarna ręcznie, lepiej zdać się na nasz ekspres. Jeżeli lubimy białe kawy, sprawdźmy, czy wybrana przez nas maszyna posiada wbudowaną dysze do mleka. Za pomocą systemu mlecznego będziemy mogli przygotowywać wiele rodzajów kaw. Dobrej jakości ekspresy automatyczne można znaleźć na https://www.krups.com.pl/%C5%9Awiat-kawy/Ekspresy-automatyczne/c/super%2Bautomatics.

Artykuł przygotowany wraz z marką Krups

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

Krups

REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES