Mamy będą zachwycone! Oto aplikacja, która dobiera buty dla dziecka bez wychodzenia z domu

378
instagram.com/coco_pinkprincess

Kupowanie butów przez internet to niełatwa sprawa. Ciężko jest dobrać odpowiedni rozmiar i fason bez mierzenia. A co dopiero mają powiedzieć mamy, których dzieci rosną jak na drożdżach, a razem z nimi rozmiar ich buta. Z odsieczą przybywa aplikacja Jenzy, która nie tylko zmierzy małą stópkę, ale także dobierze odpowiedni rozmiar i model obuwia. A to wszystko bez wychodzenia z domu.

Badania dowodzą, że ponad 70% dzieci nosi nieodpowiednie pod względem rozmiaru i fasonu buty. Jest to spowodowane nie tylko niewiedzą rodziców, ale także faktem, że małe dzieci rosną bardzo szybko. Wybór dobrego obuwia graniczy czasem z cudem. Skutkuje to niewygodą odczuwaną przez maluchy, które często nie potrafią tego odpowiednio zakomunikować. Poprzez nieodpowiednią budowę obuwia mogą rozwijać się także wady stóp. Rozwiązanie tego problemu znalazła firma Jenzy, która wypuściła aplikację e-commerce, dzięki której rodzice mogą w kilka minut zakupić przez internet odpowiednią parę butów dla swojego dziecka. Wystarczy zrobić zdjęcie stopy za pomocą smartfona. Resztą zajmie się już aplikacja: dobierze odpowiedni rozmiar oraz model konkretnej marki. 

To kolejny dowód na to, że najnowsze technologie mogą bardzo pomóc nam w zakupach. Dzięki Jenzy rodzice nie tylko oszczędzą czas, ale także sporo nerwów, których mogą przysporzyć zakupy z niecierpliwym niemowlakiem. Aplikacja ma tylko jedną wadę: narobiła nam ochoty na podobny program dla dorosłych stóp. Chociaż platforma e-obuwie opracowała stacjonarny system pomiarowy, to nadal czekamy na coś mobilnego. O ile łatwiejszy byłby wtedy wybór odpowiednich szpilek… Kochani programiści, czekamy! 

Zobacz również: EKOLOGICZNA INICJATYWA: Adidas stworzy buty z plastiku sprzątniętego z plaż