Alexander Wang oskarżony o liczne molestowania seksualne

291

W sieci pojawiły się liczne doniesienia oskarżające Alexandra Wanga o molestowanie seksualne. Wszystko zaczęło się od zwierzenia modela Owen Mooney, który na swoim profilu na Tik Toku opowiedział o wstrząsających doświadczeniach związanych ze słynnym projektantem. W ślad za nim inni internauci zaczęli dzielić się informacjami na temat molestowania z Alexandrem Wangiem w roli głównej.

Alexander Wang znany jest ze swojego zamiłowania do imprez i należy do towarzyskiej śmietanki Nowego Jorku. Pojawiał się na licznych imprezach, gdzie według publikowanych obecnie zeznań miał molestować młodych mężczyzn i osoby transseksualne. 

Sprawę nagłośnił znany profil na Instagramie Diet Prada informujący o „niewygodnych” wydarzeniach ze świata mody. Na profilu zobaczyć możemy relacje ofiar, oskarżających projektanta o molestowanie seksualne, odurzenie narkotykami i alkoholem, nagabywanie, zapraszanie do mieszkania projektanta po wspólnej imprezie i gwałt. 

W odpowiedzi na informacje, które pojawiły się w internecie, Alexander Wang wydał oficjalnie oświadczenie zaprzeczając relacją osób, które miałyby jego ofiarami. 

>>> Przeczytaj również: Dowody na pracę przymusową na polach bawełny w Chinach