noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Akcje Nike zbyt drogie? Świeża rekomendacja analityka z Wall Street

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Przed godziną 15:00 akcje Nike drożeją na nowojorskiej giełdzie o 0,01 proc. do 95,57 USD. W obliczu zaplanowanej na przyszły tydzień publikacji wyników finansowych spółki, Sam Poser, analityk Williams Trading, postanowił przedstawić świeżą rekomendację dla walorów producenta odzieży sportowej.

Przeczytaj również: Nowa rekomendacja Noble Securities dla akcji XTB

Williams Trading o akcjach Nike. Cena docelowa oraz rekomendacja

Analityk Williams Trading, Sam Poser, obniżył cenę docelową dla akcji Nike do 75 USD. Jego zdaniem bieżący kurs jest zbyt wysoki. Twierdzi, że mało prawdopodobnym jest, aby utrzymał on bieżący poziom po zaplanowanej na 27 czerwca publikacji wyników za czwarty kwartał. Przewidywania Posera zakładają 20-proc. spadek wartości akcji w stosunku do ceny ich zamknięcia z wtorku.

Brakuje pozytywnego szumu wokół Nike – stwierdził analityk Williams Trading. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Bloomberg, Sam Poser rekomenduje “sprzedaj” inwestorom posiadającym akcje amerykańskiej spółki. – W przeciwieństwie do Adidasa, który w pewnym momencie pozwolił na stagnację swojego dziedzictwa Originals, aby teraz je ożywić… Nike wycofuje się z podstawowych produktów charakteryzujących markę i nie ma obecnie zbyt wielu atrakcyjnych nowych akcesoriów – stwierdził Sam Poser.

W przedświątecznym okresie marka Nike opublikowała komunikat z aktualizacją poziomu prognozowanej rocznej sprzedaży. Ta ma być niższa niż wcześniej przewidywano. Ponadto amerykańskie przedsiębiorstwo przedstawiło długoterminowy plan oszczędnościowy.

Przeczytaj również: Czy doszło do manipulacji akcjami LPP? Policja wszczęła śledztwo

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES