noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Nowa rekomendacja Noble Securities dla akcji XTB

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Analitycy związani z Noble Securities obniżyli rekomendację dla akcji XTB. Ponadto zmienili oni cenę docelową walorów spółki w horyzoncie 9-miesięcznym.

Przeczytaj również: Czy doszło do manipulacji akcjami LPP? Policja wszczęła śledztwo

Rekomendacja dla akcji XTB. Wyniki analizy Noble Securities

Autorem raportu Noble Securities koncentrującego się na akcjach XTB jest Mateusz Chrzanowski. Jego zdaniem cena docelowa walorów omawianej spółki w horyzoncie 9-miesięcznym wyniesie 69,5 zł za akcję. Dodajmy, że w chwili opublikowania protokołu kurs omawianej podmiotu był na poziomie 68,1 zł.

Obrót instrumentów CFD od kilku kwartałów stabilizuje się na niezmienionym poziomie, mimo znaczącego wzrostu liczby aktywnych klientów. Spadek liczby lotów per klient był efektem oczekiwanym wobec otwarcia się na inwestorów długoterminowych, natomiast spodziewaliśmy się jednak lepszej konwersji, stąd też obniżamy ścieżkę wzrostu obrotów. Napływ nowych klientów, odbudowa ich siły nabywczej oraz rosnące od trzeciego kwartału 2023 r. depozyty netto per capita powinny jednak stymulować wolumen do systematycznego wzrostu – przeczytaliśmy w raporcie, którego wynikiem jest obniżenie przez Noble Securities rekomendacji dla akcji XTB do “trzymaj” z “kupuj”.

XTB

Rozwój spółki XTB w 2024 roku. Wynik, prognozy, analizy

Według analityków Noble Securities, ubiegły rok dowiódł, że XTB jest w stanie osiągać wysokie wyniki również w okresie rynkowej hossy, szczególnie, że w tym okresie pod presją był segment Market Making, którego udział w przychodach spadł do 13 proc. – Mimo to rentowność na lota była ponownie w okolicach 220 zł, co oznacza, że utrzymanie takich wartości jest możliwe w długim terminie, stąd też podwyższenie naszych oczekiwań w tym aspekcie. Trwałości tego zjawiska sprzyja również utrzymująca się mimo QT wysoka płynność rynkowa – ocenili eksperci.

Przeczytaj również: Biznes Birkenstock idzie jak po maśle. “Wall Street z coraz większą chciwością spogląda w kierunku szybujących na północ akcji spółki”

Plan zarządu na 2024 r. zakłada pozyskiwanie co najmniej 65-90 tys. nowych klientów kwartalnie. – Tylko w pierwszym kwartale 2024 r. spółce udało się pozyskać 130 tys. osób, natomiast trzeba pamiętać, że pierwszy kwartał charakteryzuje się łatwością pozyskiwania klientów. Jednakże według prezesa takie liczby w przyszłym roku nie byłyby już imponujące. Można spodziewać się zatem coraz dynamiczniejszych przyrostów bazy klientów, chociaż my jesteśmy bardziej ostrożni w założeniach – sugeruje raport Noble Securities.

Zdjęcie główne: Pexels

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES