Młodzi projektanci coraz lepsi. Gala Dyplomowa VIAMODA

2800
Pokaz Dyplomowy Viamoda 2017, Fot. AKPA
Pokaz Dyplomowy Viamoda 2017, Fot. AKPA

Co to był za wieczór! Niesamowita sceneria teatru Och-Teatr, magiczna oprawa świateł w akompaniamencie idealnie dobranej muzyki, a przede wszystkim cieszące oczy projekty młodych i utalentowanych studentów VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie.

Tegoroczne kolekcje zrealizowane w ramach licencjackich prac dyplomowych nie tylko stanowiły ukoronowanie trudu studentów, ale przede wszystkim pokazały na jak wysokim poziomie są młodzi projektanci. W każdej minikolekcji każdy znajdzie coś dla siebie. Studenci przedstawili 17 kolekcji dyplomowych, zaś wydarzenie rozpoczęła prezentacja kolekcji stworzonej przez studentów w ramach koła naukowego dla firmy Łuksja. Wszystkie kolekcje były na niezwykle wysokim poziomie, jednak nam najbardziej do gustu przypadły dwie z nich.

Rock, futuryzm, połączenie przeróżnych form i materiałów. Każda kolekcja była wyraźnym podkreśleniem indywidualizmu projektanta połączonym z trendami światowej mody. W kolekcjach mimochodem dostrzegliśmy nutkę wielkich domów mody. Nieskrępowane prześwity kojarzące nam się z Diorem czy dekonstrukcje niczym wyciągnięte spod igły Alexandra Wanga. Żaden z młodych projektantów nie bał się przekroczyć pewnych granic, co wyszło na plus.

Swoje kolekcje pokazali: ADRIANA CYBULSKA, AZRA NIKSHIQI, ALEKSANDRA WIROSŁAWSKA, KATARZYNA WASILEWICZ, KATARZYNA SULEJ, ALEKSANDRA ZGUBIŃSKA, ALEKSANDRA ZIÓŁKOWSKA, KLAUDIA GOLEC, IGA KAMPA, KAROLINA CZERWONKA, MARGARYTA ZHOVTA, ANNA WŁODARCZYK, VIKTORIA RIVCHACHENKO, OLGA KRUPIŃSKA, ANNA BLOMA, MARTA JANIKOWSKA, MONIKA KACZYŃSKA.

W pokazie wzięły udział modelki Agencji MANGO MODELS, które zostały przygotowane przez: Dr Irena Eris  (makijaż), La Biosthetique Paris (stylizacja fryzur), Alessandro International (paznokcie). Doskonałym uzupełnieniem stylizacji były buty użyczone do pokazów przez markę BADURA. Partnerem strategicznym pokazu była firma LPP, głównymi partnerami medialnymi: „Joy”, „Cosmopolitan” i „Hot Moda”, a także DYKF, Fashion Post, Rynek Mody. W gronie partnerów medialnych nie mogło zabraknąć również i nas.

Wydarzenie wyreżyserował i z lekkim przymrużeniem oka poprowadził Maciej Majzner. Oczywiście nie możemy nie wspomnieć o Katarzynie Sawickiej i innych osobach, dzięki którym Gala Dyplomowa VIAMODA upgrade się odbyła.

Autor: Monika Szabelska

Pokaz Dyplomowy Viamoda 2017, Fot. AKPA
Pokaz Dyplomowy Viamoda 2017, Fot. AKPA

Oglądaj dalej…