Łukasz Jemioł ofiarą PiSowskiej nagonki?

1183
mat. prasowe

„Łukasz J., znany projektant mody zatrzymany w obławie na gang oszustów podatkowych jest podejrzany o wyłudzenie 60 tys. zł podatku VAT” – donosi portal TVP Info.

To kontynuacja sprawy, o której informowaliśmy zaledwie miesiąc temu, kiedy to projektant znalazł się w grupie 10 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBŚP i KAS, w związku z działalnością grupy przestępczej, zajmującą się oszustwami podatkowymi i praniem brudnych pieniędzy. Wtedy jednak, nie ujawniono konkretnych zarzutów wobec projektanta. Wiemy jednak, że chodzi fałszywe faktury kosztowe, które miały zredukować podatek. W sprawę z 2016 roku jest zamieszanych ponad 200 osób. Dlaczego więc mówi się tylko o Łukaszu Jemiole? Sprawę jako pierwsza nagłośniła TVP Info a więc temat można zacząć traktować jak publiczne ukaranie gwiazdy i ostrzeżenie dla innych.

Łukasz J. przekonywał, że sprawa została już przez niego wyjaśniona, a sprawa dotyczy „dwóch firm, których działalność okazała się nierzetelna”.

>>> Czytaj również: Znany projektant gwiazd zatrzymany w sprawie oszustw podatkowych

Teraz TVP info udało się zdobyć więcej szczegółów w sprawie. Prokurator, który prowadzi to postępowanie wskazał, że chodzi o wyłudzenie podatku VAT. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, których treści nie ujawniamy – powiedział prok. Marcin Lorenc, z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie w rozmowie z portalem TVP Info.

Co może grozić Łukaszowi J.? Za samo wyłudzenie podatku są kary finansowe: 72 stawki dzienne, ale w przypadku pana Łukasza Jemioła wchodzi jeszcze artykuł 271 czyli poświadczenie nieprawdy, tu jest zagrożenie 5 lat pozbawienia wolności – ujawnił prok. Lorenc w rozmowie z Pudelkiem.

CZYTAJ WIĘCEJ