noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Od kilku lat obserwujemy wzrost znaczenia sprzedaży internetowej. Ta kategoria w znaczny stopniu wzmacnia branżę kurierską. A może… Wzmacniała? Jeden z dystrybutorów już w przyszłym roku uruchomi w Europie usługę w ramach której, dostarczy Twoje zamówienia za pomocą drona.

Czy to koniec zawodu kuriera? Znany dystrybutor dostarczy paczkę za pomocą drona

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Od kilku lat obserwujemy wzrost znaczenia sprzedaży internetowej. Ta kategoria w znaczny stopniu wzmacnia branżę kurierską. A może… Wzmacniała? Jeden z dystrybutorów już w przyszłym roku uruchomi w Europie usługę, w ramach której dostarczy Twoje zamówienie za pomocą drona.

Przeczytaj również: Jak sprawdzić, czy ktoś nie oszukuje Cię na Vinted? Ta usługa zmienia wszystko

Amazon zadebiutuje w Europie z usługą Prime Air

Kilka godzin temu Amazon poinformował o rozszerzeniu działającej od roku usługi Prime Air o kolejne lokalizacje. Po dwóch miastach w Kalifornii i Teksasie dystrybutor zdecydował o uruchomieniu usługi we Włoszech, w Wielkiej Brytanii oraz trzeciej lokalizacji w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z jego zapowiedziami drony będą dostarczały subskrybentom Prime Air przesyłki już od końca przyszłego roku.

Jak podaje jeden z gigantów handlu internetowego, dostawa dronami dodatkowo pobudzi gospodarkę. Da klientom więcej swobody. Będzie również ważnym czynnikiem ograniczania zanieczyszczania środowiska. W Stanach Zjednoczonych usługa odniosła umiarkowany sukces. Głównie ze względu na ograniczenia prawne nałożone na dystrybutora paczek przez Federalną Administrację Lotnictwa. Amazon liczy na to, że wprowadzenie idei w Europie okaże się dużo prostsze.

mat. prasowy

Przeczytaj również: Zalando wprowadza wielokanałowy system realizacji zamówień. W programie popularna polska marka

Latający bezzałogowy dron (kurier)

Po kilku latach intensywnego rozwoju handlu internetowego zdążyliśmy poznać kurierów pracujących w naszych regionach. Kto będzie odpowiedzialny za dostarczanie paczek za pośrednictwem usługi Prime Air? Nowy dron MK30. Zgodnie z zapowiedziami dystrybutora będzie on charakteryzował się zwiększonym zasięgiem, poprawioną odpornością na trudne warunki pogodowe, a także funkcją „wyczuj i unikaj”. To ona pomoże mu w omijaniu przeszkód, w tym ludzi i zwierząt domowych. Amazon zapowiada, że elektroniczny kurier będzie przygotowany do dostarczania paczek o wadzę do delikatnie ponad 2 kg.

Co o tym pomyślę sądzi brytyjska minister lotnictwa? Nie tylko pomoże to pobudzić gospodarkę, oferując konsumentom jeszcze większy wybór, jednocześnie pomagając utrzymać środowisko w czystości dzięki technologii o zerowej emisji, ale także pomoże nam zrozumieć, jak najlepiej i bezpieczniej korzystać z nowej technologii – powiedziała Baroness Vere.

mat. prasowy

Przeczytaj również: Muzeum w Gdańsku kupiło jego obraz za blisko pół miliona złotych

Zdjęcie główne: mat. prasowy

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES