W.KRUK poszerza ofertę o diamenty z laboratorium i luksusowe perfumy

Wartość światowego sektora biżuterii z diamentami tworzonymi w laboratoriach wynosi obecnie 2 miliardy dolarów i według ekspertów ma przed sobą perspektywy dynamicznego rozwoju. Nowy rodzaj kamienia jubilerskiego właśnie debiutuje w Polsce. Biżuterię z wykorzystaniem diamentów stworzonych przez człowieka, a także inspirowaną kolorowymi brylantami linię zapachów do swojego portfolio wprowadza najstarsza marka jubilerska w kraju.

Wartość światowego rynku biżuterii diamentowej w 2018 roku wynosiła 87 miliardów dolarów. W ostatnich latach widoczny jest dynamiczny wzrost popytu na diamenty tworzone przez człowieka, które w minionym roku stanowiły 2% wartości całego rynku biżuterii z diamentami. Przewidywana skala wzrostu popytu na biżuterię z diamentami tworzonymi w laboratoriach wynosi od 5 proc. do 20 proc. w ciągu 10 lat. Wartość światowego segmentu biżuterii z diamentami stworzonymi w laboratoriach szacowana jest aktualnie na 2 miliardy dolarów. Analitycy przewidują, że ma przed sobą perspektywy prężnego rozwoju i w okolicach roku 2035 może osiągnąć 15 miliardów dolarów.

W.KRUK jako pierwsza sieć salonów jubilerskich na polskim rynku wprowadza do oferty sprzedażowej nową kategorię diamentów stworzonych przez człowieka pod nazwą własną – New Diamond by W.KRUK.

Zdaniem prezesa firmy linia doskonale wpisuje się w trendy i dynamikę współczesnego świata – Jako ekspert w dziedzinie brylantów oceniamy diamenty tworzone przez człowieka jako wysokiej klasy innowację, którą chcemy zaoferować naszym klientom. Wiodące światowe instytucje, takie jak amerykańska Federalna Komisja Handlu, oficjalnie uznają kamienie stworzone w laboratorium za diamenty. Jako pierwsi na polskim rynku zdecydowaliśmy się włączyć je do oferty. Naszym priorytetem jest edukowanie klientów o laboratoryjnym pochodzeniu i zapewnienie wyboru między diamentami pozyskiwanymi w sposób tradycyjny oraz nowoczesny – mówi Radosław Jakociuk, prezes zarządu W.KRUK.

Według Federalnej Komisji Handlu oficjalna definicja diamentu w nowym, obowiązującym brzmieniu odnosi się nie do źródła pochodzenia, a wyłącznie fizycznych właściwości i chemicznego składu kamienia. Diament (tradycyjny) jest wydobywany w kopalniach. W tworzeniu nowego typu diamentów wykorzystuje się natomiast zaawansowaną wiedzę naukową i najnowocześniejsze technologie, które pozwalają m.in. na odtworzenie w laboratorium warunków oddziałujących przez miliardy lat około 160 km pod ziemią. Co jednak najważniejsze, wytworzony kamień pod względem chemicznym jest identyczny, jak kamień wydobywany w kopalni.

Wyłącznym partnerem W.KRUK i dostawcą diamentów New Diamond by W.KRUK jest nowojorska firma ALTR Created Diamonds specjalizująca się w diamentach tworzonych przez człowieka. Diamenty wytwarzane w laboratoriach ALTR Created Diamonds są klasyfikowane według tych samych standardów, co diamenty wydobywane, a ich właściwości chemiczne, fizyczne i optyczne są takie same.

Biżuteria z diamentami stworzonymi przez człowieka powstaje w podpoznańskiej Manufakturze W.KRUK. Kolekcja zdobiona New Diamond by W.KRUK obejmuje pierścionki pod nazwą Doskonały®, kolczyki oraz wisiorki ze stworzonymi przez człowieka diamentami w kolorach: białym oraz, po raz pierwszy na rynku polskim, różowym i niebieskim.

W.KRUK zapewnia swoim klientom absolutną transparentność oferty i możliwość dokonania świadomego wyboru między tradycyjnymi diamentami, a diamentami stworzonymi przez człowieka. Porównując ofertę pierścionków z diamentami New Diamond by W.KRUK w kolorze białym, klienci mają możliwość wybrać większy brylant, w porównaniu do pierścionka z kamieniem o pochodzeniu kopalnianym. Np. 0,30ct zamiast 0,20ct, co stanowi różnicę 30 proc. w porównywalnej cenie.

Tak pachnie blask

To nie koniec inspiracji najdroższymi kamieniami świata. W.KRUK stworzył również wyjątkową kolekcję wód perfumowanych zainspirowanych diamentami.

Nowoczesne i szlachetne kompozycje zapachowe, stworzone na bazie najcenniejszych składników haute parfumerie. Inspiracją do stworzenia zapachów stały się kolorowe diamenty. Ich piękno i szlachetność zostały uchwycone w formie czterech wód perfumowanych.

Zapachowe propozycje W.KRUK odnajdziemy w czterech wydaniach: W.KRUK ROSE, W.KRUK BLUE, W.KRUK PURE i W.KRUK BLACK.

W kolekcji W.KRUK zachwyt wzbudzają nie tylko oryginalne kompozycje, ale również precyzja wykonania i dbałość o szczegóły. Wody perfumowane ozdobiono tabliczką z prawdziwego mosiądzu – hołd w stronę sztuki jubilerskiej, a kolory flakonów odpowiadają barwom najbardziej pożądanych diamentów.

Perfumy trafią do sprzedaży we wrześniu i dostępne będą w 140 salonach marki i sklepie online. Od października zakupimy je również w perfumeriach Sephora oraz na sephora.pl

>>> Przeczytaj również: Edyta Górniak w sukience-plagiacie. Która polska marka kopiuje cudze projekty?

Newsletter

FASHION BIZNES