noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Uczelnia Łazarskiego organizuje specjalne spotkanie w ramach Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody

REKLAMA
noSlotData

Już 28 lutego odbędzie się otwarte spotkanie, organizowane w ramach Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody, podczas którego zostanie zaprezentowany raport „Zrównoważony Rynek Modowy – Przewodnik po Strategii UE w sprawie wyrobów włókienniczych o obiegu zamkniętym”.

Raport został przygotowany dzięki współpracy United Nations Global Compact Network Poland oraz Instytut Zrównoważonego Rozwoju Uczelni Łazarskiego, a jego celem przełożenie strategii na język powszedni i przygotowanie branży na nadchodzące regulacje prawne UE. Zawiera także podsumowanie zeszłorocznych prac oraz dobrych praktyk i rozwiązań prezentowanych przez uczestników Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody.

Podczas spotkania będziemy mieli okazję posłuchać przedstawicieli Europejskiego Paktu Klimatycznego, w tym współorganizujących wydarzenie: Katarzyny Bałuckiej-Dębskiej oraz Agnieszki Oleksyn-Wajdy, a także głosu polskiej branży mody w składzie: Agnieszka Dziedzic VIVE Textile Recycling, Martyna Zastawna woshwosh, Agata Krząstek 4F/OTCF, Kamil Mirowski Zalando oraz Monika Kamińska.

Głównym tematem spotkania będzie transformacja na gospodarkę cyrkularną. Jest to jedno z kluczowych założeń Strategii UE na rzecz zrównoważonych wyrobów włókienniczych w obiegu zamkniętym, która obejmuje także propozycje regulacji przekształcających rynek tekstylny na zrównoważony oraz cyfrowy, który jednocześnie będzie rynkiem konkurencyjnym, nowoczesnym i odpornym na kryzys. Podczas najbliższego spotkania wspólnie z przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz uczestnikami Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody prelegenci postarają się omówić i pokazać dobre praktyki, dynamikę rozwoju zagadnień oraz proponowane zmiany w obszarach wskazanych jako najważniejsze przez Komisję Europejską do przejścia branży na model gospodarki obiegu zamkniętego. Obok eksperckiego panelu dyskusyjnego z udziałem przedstawicieli kluczowych instytucji dla branży mody, przewidziana jest przestrzeń do wypowiedzi uczestników Okrągłego Stołu.

Spotkanie odbędzie się 28 lutego, o godz. 14:00 na Uczelni Łazarskiego, przy ul. Świeradowskiej 43 w Warszawie. Wydarzenie będzie nagrywane oraz opublikowane w mediach społecznościowych organizatorów wydarzenia. Nie jest przewidziana możliwości podłączenia się do spotkania online.

Osoby zainteresowane udziałem stacjonarnym w wydarzeniu powinny potwierdzić swoją obecność na adres mailowy Aleksandry Chraboty, Programme Specialist UN GCNP – [email protected].

mat. prasowe

Zdjęcie główne: mat. prasowe

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES