Najpopularniejsze targi polskiej mody

3195
Mustache
Mustache Yard Sale, źródło: modanastrychu.com

Targi polskiej mody w wielu miastach cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem. W ciągu ostatnich lat powstało wiele wartych uwagi inicjatyw, które oprócz ubrań promują również biżuterię, kosmetyki czy akcesoria do domu. Wiele z tych wydarzeń rozszerzyło swoją formułę, organizując specjalne strefy gastronomiczne czy te dedykowane najmłodszym.

Mustache Yard Sale (m.in. Warszawa, Poznań, Katowice)

Popularne targi mody niezależnej i dizajnu odbywające się regularnie w różnych polskich miastach. Działają od 2008 roku, a zaczęły się od wydarzeń organizowanych w Pałacu Kultury i Nauki. Oprócz działów z modą i dizajnu często podczas targów znajdziecie też stoiska z offowymi książkami, winylami, naturalnymi kosmetykami oraz koncepty gastronomiczne. Mustache wyróżnia się niezwykłą atmosferą, oryginalnymi projektami oraz doskonałą muzyką.

Mustache
źródło: kobieta.gazeta.pl

HUSH WARSAW (Warszawa)

HUSH WARSAW to targi mody niezależnych polskich projektantów, które dwa razy w roku dają możliwość zakupu ubrań i dodatków produkowanych na lokalnych rynkach, będących istotną alternatywą dla masowej produkcji. Organizatorzy chcą promować twórców, którzy dbając o wysoką jakość materiałów, rzetelne wykonanie i dobre formy, odpowiadają na indywidualne potrzeby poszukujących klientów. Wydarzenie odbywa się cyklicznie na Stadionie Narodowym i w Zamku Królewskim w Warszawie.

HUSH

GRAND BAZAR (Warszawa)

Organizowane cyklicznie targi mody, podczas których można dokonać zakupu projektów autorstwa młodych twórców. W ich ofercie znajdują się ubrania, biżuteria, dodatki oraz akcesoria do domu. Pojawiają się też dodatkowe atrakcje, takie jak strefa relaksu czy gastronomiczna. GRAND BAZAR na stałe współpracuje z Domem Towarowym Bracia Jabłkowscy, w którym odbywają się wydarzenia.

Grand Bazar
źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Fashion in Warsaw (Warszawa)

Cykl targów modowych odbywających się w warszawskiej Kinotece. W jednym miejscu zbiera najlepsze polskie marki z ubraniami, biżuterią i dodatkami, a także naturalnymi kosmetykami i pięknymi rzeczami do domu. Podczas wydarzenia możecie kupić rzeczy, których nie znajdziecie w sklepach – a to wszystko wystawione w wyjątkowej przestrzeni.

Fashion in Warsaw
źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Slow Fashion (Warszawa/Wrocław)

Podczas targów swoje projekty prezentuje ponad 200 wystawców z całej Polski, tworzących odzież, biżuterię i akcesoria zgodnie z ideą slow. Organizatorzy definiują ją jako mądre i zdrowe podejście do konsumpcji, przez co masz okazję poznać lokalnych przedsiębiorców, wykorzystujących najlepszej jakości materiały oraz wytwarzających limitowane serie. Twórcy wydarzenia nie zapominają też o najmłodszych i organizują dla nich specjalną sekcję “Showroom Kids”. W Warszawie Slow Fashion odbywa się na terenie PGE Narodowego, natomiast dwie edycje wrocławskie miały miejsce w Hali Stulecia.

Slow Fashion
źródło: warszawa.naszemiasto.pl

Bakalie (Gdańsk/Wrocław)

Bakalie to największe trójmiejskie targi mody, designu i młodej sztuki, organizowane od 2008 roku przez Mariannę Grzywaczewska, twórczynię Cloudmine.pl – jednego z pierwszych projektów promujących polskich projektantów i rzemiosło. W ramach obu projektów zespół Cloudmine i Bakalii współpracował z największymi instytucjami z pogranicza kultury i sztuki w Polsce. W czerwcu 2017 roku odbyła się pierwsza wrocławska edycja targów. 

Bakalie
źródło: gdansk.naszemiasto.pl

Kiermash (Kraków)

Krakowska inicjatywa organizująca targi mody ulicznej i designu polskich twórców. Wyjątkowe wydarzenie, które śladami innych miast łączy niezależnych projektantów z potencjalnymi klientami w Krakowie. Czas spędzony podczas wydarzenia umila specjalna strefa gastronomiczna.
Kiermash
źródło: gazetakrakowska.pl

SILESIA BAZAAR (Katowice)

Silesia Bazaar to największe w tej części Polski targi mody niezależnej i dizajnu. Na stoiskach wystawców można znaleźć ubrania, biżuterię czy dodatki, które wyróżnia niebanalne wzornictwo, ręczne wykonanie i wysoka jakość materiałów. Do Katowic każdorazowo na wydarzenie przyjeżdża około 130 wystawców z całej Polski. Organizowana jest też specjalna edycja targów – SILESIA BAZAAR Kids – poświęcona produktom i usługom dla dzieci i ich świadomych rodziców.

Silesia Bazaar
źródło: katowice.naszemiasto.pl/

>>>Przeczytaj również: Jak zaaranżować przestrzeń w sklepie, aby przyciągnąć klienta?