Tag Heuer + Intel + Google= Smartwatch

305
Drugi od lewej to Jean-Claude Biver, prezes TAG Heuer. Foto. Fabrice Coffrini/Agence France-Presse — Getty Image

Ostatnie lata przyniosły na świat smartfony, smartwatche i smartbandy. Żeby być na bieżąco z informacjami ze świata niemalże każdy zaczął korzystać z nowinek technologicznych, które zaczynają wpisywać się w element stylizacji jak kiedyś zegarek czy bransoletka.

Były już modne etui na urządzenia mobilne projektowane przez Moschino, a ostatnio przez Nicolasa Kirkwooda we współpracy z marką Samsung. Teraz pora na inteligentne zegarki tworzone nie tyle przez światowych designerów i komputerowe firmy, co przez marki zajmujące się tradycyjnymi czasomierzami.

Tag Heuer, należący do koncernu LVMH, wejdzie w kooperację z Google Inc oraz Intel Corp, zaś celem ma być stworzenie smartwacha z system Android. Nowy produkt ma być konkurencją dla Apple’a i jego nowego zegarka (premiera 24 kwietnia), którego cena ma się wahać od $350 do 17 000 dolarów za model z 18-karatowym złotem.

Ostatnio widzieliśmy smart-czasomierz od Gucciego z dopiskiem „i am+”. Teraz wiemy, że Tag Heuer również go stworzy. Niestety Jean-Claude Biver w ostatnim oświadczeniu nie chciał zdradzić nic na temat ceny, wzornictwa czy funkcjonalności. Jedyne co wiadomo to przewidywana data – czwarty kwartał 2015 roku.

Autor: Rafał Cała