Roberto Cavalli w rękach dubajskiego potentata

113
kampania Roberto Cavalli SS 2017 / źródło: iheartheels.com

Wygląda na to, że dom mody Roberto Cavalli w końcu odnalazł nowego właściciela. Dubajski potentat zdecydował się na zakup 100% udziałów.

Dom mody Roberto Cavalii, który od dłuższego czasu borykał się z problemami finansowymi, na początku tego roku złożył wniosek o upadłość we Włoszech i Stanach Zjednocznych. Firma zamknęła wówczas wszystkie sklepy w USA. W marcu Paul Surridge po dwóch latach współpracy, zrezygnował ze stanowiska dyrektora kreatywnego.

Jak obecnie donoszą media, dom mody ma zostać sprzedany firmie inwestycyjnej Vision Investment Co. z siedzibą w Dubaju. Przedsiębiorstwo jest w posiadaniu milionera Hussaina Sajwani, właściciela agencji nieruchomości Damac Properies Group.

Od 2015 roku, firma kontrolowana jest przez włoską firmę private equity Clessidra, która została przejęta przez grupę inwestycyjną Itamobiliarde. Jak donosi portal WWD, oferta od Vision Investment była jedną z pięciu, jakie otrzymał dom mody. Transakcja zakończyła tygodnie spekulacji na temat potencjalnych nabywców na dom mody. Wśród nich wymieniany był niemiecki projektant Philipp Plein. Jak słusznie zauważono, Roberto Cavalli ma na koncie współpracę z Damac Properties Group przy projektowaniu wystroju pokojów tworzonych przez nich 5-gwiazdkowych hoteli.

Czy nowi właściciele są w stanie przywrócić dawną świetność włoskiego domu mody?

>>> Zobacz również: Czy Forever 21 zniknie z rynku?