noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

RAPORT: Podsumowanie tygodnia

REKLAMA
noSlotData

W świecie mody trudno czasem nadążyć z bieżącymi aktualnościami. Jedni odchodzą ze swoich stanowisk, drudzy wchodzą na pojawiony się wakat, natomiast trzeci potwierdzają głośno swoje zdanie. Tak było w tym tygodniu, a falę nowości otworzyła wieść, że CEO Nike Inc. zaciera swoje ręce na wyższe stanowisko.

NIKE

Phil Knight, założyciel Nike Inc., oświadczył, że rezygnuje ze swojej roli Prezesa. 77-letni biznesmen planuje teraz przenieść swoje udziały na nową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością jaką będzie Swoosh LLC. Ma ona objąć większość udziałów w firmie Nike. Miejsce Phila Knighta ma zająć jego syn – Travis. Dla mnie Nike zawsze było czymś więcej niż tylko firmą, to jest moja życiowa pasja – tak skomentował to Travis Knight w oświadczeniu marki. Inny pogląd na całą sytuację ma obecny Dyrektor Generalny Mark Parker, który uważa, że on sam jest idealnym kandydatem na Prezesa. Według Briana Yarbrougha, analityka w Edward Jones, po odejściu Phila Knighta jego polityka powinna być dalej kontynuowana. Kto ostatecznie obejmie stanowisko po założycielu będzie wiadomo w przyszłym roku.

NET-A-PORTER

Stanowisko odpowiedzialne za zarządzanie spółką przewija się również w Net-A-Porter łączące się z włoskim Yoox. Natalie Massenet, Prezes jednego z największych sklepów internetowych, powiedziała, że nie odejdzie z firmy, a w połączonej spółce zasiądzie już jako Prezes Wykonawczy. Więcej na temat zespolenia dwóch firm można przeczytać pod tym linkiem.

fot. Scott Eells/Bloomberg
fot. Scott Eells/Bloomberg

ABERCROMBIE & FITCH

Abercrombie&Fitch ucierpiał z powodu kryzysu wizerunkowego. FBR&Co obniżyło drugi raz z rzędu, dzień po dniu, ich udziały. Za pierwszym razem spadły one o 6,2 procenta, zaś następnego dnia o 4,2 procenta, co dało we wtorek ogólny wynik wynoszący 21,20 dolarów za akcję. Abercrombie &Fitch próbuje odzyskać swoich dawnych klientów, a przeszkadza im w tym silna pozycja dolara na rynku, przez który odnieśli straty w ostatnim kwartale.

DONNA KARAN

Donna Karan odchodzi ze swojej własnej firmy Donna Karan International. Projektantka chce teraz skierować swój czas na zarządzanie fundacją oraz marką Urban Zen, która jest oczkiem w głowie amerykanki. Ponadto Pani Karan nie odcina się całkowicie od DKI, będzie ciągle służyć im radą i pomagać w trudnych sytuacjach. Więcej informacji o odejściu Donny Karan znajduje się w tym newsie.

POLSKA: RZĄD DOFINANSUJE SEKTOR TEKSTYLNY

Polska nie zostaje w tyle jeżeli chodzi o informacje biznesowe. Wiceminister Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej ogłosił, że firmy pochodzące z sektora usług tekstylnych oraz odzieżowych będą mogły dalej się rozwijać, a to za sprawą dofinansowania wynoszącego 800 milionów złotych na szkolenia i 400 milionów złotych na wszelkiego rodzaju badania. Z tych pieniędzy mogą skorzystać małe (80% dofinansowania) oraz mikroprzedsiębiorstwa (100% dotacji).

KRAKÓW W CZOŁÓWCE NAJPIĘKNIEJSZYCH MIAST ŚWIATA

Portal Highsnobiety.com wyszedł z cyklem artykułów poświęconych alternatywnymi miejscami do odwiedzenia. W pierwszym rankingu pojawił się również i Kraków nazwany przez Jacka Drummonda kuzynem Warszawy. Według autora tekstu warto odwiedzić to miasto ze względu na nocne życie i wiele festiwali muzycznych. Zostały tu wymienione m.in. Kraków Live, Sacrum Profanum Festival czy też Selector.

Autor: Rafał Cała

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES