Powstał serial dokumentalny o brytyjskim magazynie „Vogue”

507
Vogue House w Londynie / fot. vice.com

Po raz pierwszy w historii brytyjska redakcja „Vogue’a” wpuściła w swoje progi kamery telewizyjne. Wszystko za sprawą obchodzonej w przyszłym roku setnej rocznicy istnienia magazynu. Z tej właśnie okazji redakcja najpopularniejszego magazynu modowego na świecie, przy współpracy z telewizją BBC, wyemituje dwuczęściowy dokument, pokazujący mechanizm funkcjonowania brytyjskiej biblii mody.

vogue redNigdy wcześniej nie zgodziliśmy się wpuścić kamer do redakcji naszego magazynu, ale setna rocznica urodzin wydaje się być najlepszym momentem, by pokazać, jak potężny i ekscytujący jest „Vogue” – powiedziała Alexandra Shulman, redaktor naczelna.

Kamery towarzyszyły redaktorom „Vogue’a” nie tylko podczas przygotowań kolejnych numerów, rejestrowały również ich codzienne obowiązki pełnione poza redakcją, na przykład podczas pokazów, premier kolekcji lub tygodni mody.

Lightbox – firma odpowiedzialna za produkcję serii – zamierzała zbadać czynniki sukcesu najpopularniejszego komercyjnego magazynu na wyspach. To fantastyczna i bezprecedensowa okazja, aby wejść do centrum brytyjskiej mody i spojrzeć na jej globalne wpływy – powiedział Simmon Chinn. Zobaczycie nie tylko sporo interesujących historii i szykownego glamouru. Szukaliśmy również odpowiedzi na kilka dosyć ważnych pytań, między innymi: jaką rolę odgrywa moda w Wielkiej Brytanii i poza jej granicami?

Dwa 60-minutowe epizody wyemitowane zostaną prawdopodobnie wiosną przyszłego roku.

Autor: Aga Jaroszewska