noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Kosmetyki ekologiczne liście natura

Polki coraz bardziej świadome ekologicznie w wyborach kosmetycznych [raport]

REKLAMA
noSlotData

Najnowsze badanie przeprowadzone przez KWC by Wizaż.pl ujawnia, że kwestie ochrony środowiska odgrywają coraz większą rolę w wyborach kosmetycznych Polek. Aż 85% respondentek zadeklarowało, że bierze pod uwagę ekologię przy zakupie kosmetyków, a ponad 34% z nich zawsze zwraca uwagę na ekologiczne cechy produktów.

Ten trend nie jest zaskoczeniem dla ekspertów z branży, którzy obserwują rosnącą świadomość ekologiczną wśród konsumentek. Ekologia przestaje być jedynie modnym hasłem, stając się realnym wymogiem stawianym producentom kosmetyków.

Wzrost znaczenia ekologii w branży kosmetycznej

Producenci, którzy stawiają na ekologiczne opakowania, naturalne składniki i zrównoważone procesy produkcji, mogą liczyć na większe zainteresowanie i zaufanie ze strony klientek. Konsumentki doceniają transparentność w komunikowaniu działań proekologicznych i angażowanie się firm w inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Duże znaczenie dla postrzegania kosmetyków jako ekologicznych mają również certyfikaty. Najbardziej rozpoznawalne i cenione przez respondentki to Cruelty Free (76%), V-Label (75%), Zielony Punkt (71%) i FSC (69%). Oczekiwania konsumentek skupiają się również na opakowaniach – 72,8% badanych chce, aby produkty były sprzedawane w opakowaniach nadających się do recyklingu, a 69,1% – aby były biodegradowalne.

Przeczytaj również: Shiseido i MaxMara nawiązują strategiczne partnerstwo w zakresie zapachów

Polki gotowe płacić więcej za eko

Raport pokazuje również, że Polki są gotowe płacić więcej za ekologiczne kosmetyki. Ponad połowa badanych (54,5%) deklaruje chęć zapłaty wyższej ceny za produkt, którego ekologiczność jest pewna. To dowód na to, że konsumentki widzą wartość w inwestowaniu w produkty lepsze dla środowiska.

Pełne zaangażowanie w ekologię – wciąż wyzwaniem

Mimo rosnącej świadomości, pełne zaangażowanie w ekologiczne aspekty kosmetyków w szczegółowych kwestiach deklaruje wciąż niewielki procent respondentek. Wyjątkiem jest kwestia testowania na zwierzętach. Ze stwierdzeniem „kupując kosmetyki, zwracam uwagę na testowanie ich na zwierzętach” zdecydowanie zgodziło się 41,8% ankietowanych, a 23,6% wybrało odpowiedź “raczej się zgadzam”. W pozostałych kwestiach, takich jak certyfikaty, brak substancji syntetycznych, materiały opakowania czy ekologiczne aspekty produkcji, dominowała mniej zdecydowana zgoda.

Przeczytaj również: Iga Świątek pierwszą ambasadorką marki Lancôme w Polsce. „Chcemy inspirować i wspierać kobiety, aby akceptowały swoją indywidualność”

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES