Dlaczego tym razem Karl Lagerfeld wybrał Penelope Cruz?

185
źródło: wwd.com

Penelope Cruz została nową twarzą domu mody Chanel. W sesji do najnowszej kolekcji, hiszpańska aktorka stanęła przed obiektywem Karla Lagerfelda. 

Laureatka Oscara, Penelope Cruz, została doceniona przez dom mody Chanel. Gwiazda hiszpańskiego kina została twarzą najnowszej kolekcji Cruise 2018/2019. Zdjęcia do kampanii wykonał sam dyrektor kreatywny Chanel, Karl Lagerfeld.

Lagerfeld znany jest z tego, że przywiązuje ogromną uwagę do faktu, kto pełni rolę ambasadorki francuskiej marki. To on odpowiedzialny jest za jej wybór, jak również osobiście wykonuje zdjęcia do kampanii z jej udziałem. Do tej pory muzami Karla Lagerfelda były między innymi Kristen Stewart, Keira Knightley, a także Vanessa Paradis oraz jej córka Lily-Rose Depp. Teraz do ich grona dołączy hiszpańska gwiazda.

>>> Zobacz również: Czy Chanel zostanie sprzedane?

Penelope Cruz to hiszpańska aktorka trzykrotnie nominowana do Oscara. Prestiżową statuetkę przyniosła jej drugoplanowa rola Christiny w filmie Woody’ego Allena Vicki Christina Barcelona, czyniąc z niej jednocześnie pierwszą hiszpańską aktorkę uhonorowaną Oscarem. Cruz jest ulubienicą słynnego hiszpańskiego reżysera – Pablo Almodóvara, który wielokrotnie obsadzał ją w swoich filmach. Ostatnio Penelope Cruz mogliśmy zobaczyć w brawurowej roli Donatelli Versace, w serialu Zabójstwo Versace: American Crime Story. Aktualnie aktorkę możemy obejrzeć w roli charyzmatycznej dziennikarki Virginii zakochanej w Pablo Escobarze w filmie Kochając Pabla, nienawidząc Escobara. Cruz wystąpiła tam u boku swojego męża Javiera Bardem. Być może zatem jej ostatnie wybory filmowe i fakt, że o Cruz jest głośno wzbudziły zainteresowanie Lagerfelda.

Hiszpańska gwiazda od dawna ceni projekty domu mody Chanel, którego kreacje wielokrotnie wybierała na wielkie gale. W 2009 roku francuska marka przygotowała garderobę dla Penelope Cruz odgrywającej główną rolę w filmie Pabla Almodóvara Przerwane objęcia. Na ostatnim pokazie Chanel, jak na prawdziwą ambasadorkę przystało, Cruz pojawiła się ubrana w projekt Karla Lagerfelda. Hiszpanka miała na sobie tweedową kreację w kolorze pudrowego różu, a jej zestaw dopełniał nonszalancki beret we francuskim stylu.

źródło: wwd.com