noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Miu Miu

Najpopularniejsze ASMR w internecie? Miu Miu wykorzystuje technikę, która bije rekordy popularności na Tik Toku

REKLAMA
noSlotData

Miuccia Prada nigdy nie przestanie zadziwiać. Projektantka nawiązała współpracę z południowokoreańską choreografką i performerką Geumhyung Jeong, która jest znana z manipulacji mechanicznymi przedmiotami i zmysłowych inscenizacji. Efekty jej pracy mogliśmy zobaczyć podczas dzisiejszego pokazu Miu Miu w Palais d’Iéna w Paryżu. W sieci pojawiły się pierwsze nagrania ujawniające najnowszą kolekcję włoskiej marki.

Na dzisiejszym pokazie Miu Miu odbywającym się w ramach Paryskiego Tygodnia Mody, zaprezentowano kolekcję na sezon jesień/zima 2023. Projekty Miucci Prady skoncentrowały się na instynktownym procesie patrzenia, sposobach widzenia oraz na tym, jak akt obserwacji może z kolei przekształcić przedmiot. W procesie tworzenia projektantkę wsparła Geumhyung Jeong, performerka i choreografka z Korei Południowej. 

Angażując kukiełki, manekiny, maszyny i zabawki erotyczne, Jeong bada postrzeganie kobiecego ciała oraz zastanawia się nad przyszłością sztucznej inteligencji. W video stworzonych dla Miu Miu, artystka weszła w interakcje z ubraniami włoskiej marki. Oprócz dotyku, wykorzystuje też dźwiękową technikę ASMR. ASMR, z ang. Autonomous Sensory Meridian Response, to najprościej mówiąc przyjemne uczucie mrowienia w okolicach głowy, ramion i kręgosłupa, które jest wywołane przez konkretny bodziec (wyzwalacz, trigger). Geumhyung Jeong zachęca do eksplorowania ubrań poprzez kontakt z ich dźwiękiem.

Zwykle pracuję z metalowymi przedmiotami, ale tym razem moje dłonie wchodzą w interakcję z miękkimi materiałami, jak ubrania i tkaniny Miu Miu. Bawiłam się ruchami dotykania tkaniny z różnymi prędkościami, głównie powoli. Próbowałam odkryć związek między przedmiotami i ciałem, poprzez ruchy, które miały doprowadzić do lepszego poznania i zrozumienia ubrania, tekstury czy warstw – wyjaśniła – zapowiadała performerka. 

Artystyczne video autorstwa Jeong widzowie pokazu mogli oglądać na rozmieszczonych w sali ekranach. Autorka zapytana przed pokazem o spójność swojego dzieła z najnowszymi projektami Prady, odpowiedziała:

W nakręconym przeze mnie filmie, który zostanie pokazany podczas pokazu, widzowie zobaczą spójność ruchu między ciałem a ubraniem. Starałam się odkryć, jakie ruchy pozwolą lepiej zrozumieć ubrania, ich fakturę i warstwy. Byłem zdumiona, tym co odkryłam podczas tego procesu. Relacja z materiałami rysowanymi na naszych ciałach stawała się czasem abstrakcyjna, a czasem dosłowna.

– czytamy w wywiadzie dla portalu WWD. 

Video przedstawiające najnowszą kolekcję Miu Miu właśnie pojawiło się na Instagramie. Szczególną uwagę komentujących zwróciły wyjątkowo szczupłe figury modelek, które tylko mogą potwierdzić powrót kontrowersyjnej sylwetki “heroin chic” lansowanej w latach 90. Zresztą cała kolekcja, zarówno w formie, jak i kolorze to powrót do jednego z najciekawszych modowych okresów. W nowym sezonie na nowo nosimy ołówkowe spódnice do kolan, koniecznie biodrówki, obcisłe sweterki, buty w szpic i oczywiście kolorowe rajstopy. Wszystko w rytm starych trendów, które swoją popularność zdobyły dzięki serialowi Seks w wielkim mieście.

Zdjęcie główne: screen z video autorstwa Geumhyung Jeong dla Miu Miu / wwd.com

Przeczytaj również: Wracają pokazy mody Victoria’s Secret. Jednak nie w starej wersji

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

Miu Miu

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES