noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Bernard Arnault - najbogatszy człowiek świata 2024 wg Forbes.

Właściciel Louis Vuitton zdeklasował rywali. Wiemy, kim są najbogatsi ludzie świata 2024

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Ranking najbogatszych ludzi świata 2024 magazynu Forbes jest już dostępny. Na szczycie listy po raz pierwszy znalazł się Bernard Arnault, szef francuskiego imperium LVMH, wyprzedzając Elona Muska. W zestawieniu znalazło się również ośmiu Polaków, z Michałem Sołowowem na czele.

W tym roku lista Forbesa jest dłuższa niż kiedykolwiek wcześniej – zawiera 2781 pozycji, o 141 więcej niż w roku poprzednim. Łączna wartość majątków wszystkich miliarderów sięga 14,2 bilionów dolarów, co oznacza wzrost o 2 biliony dolarów w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Kim jest najbogatszy człowiek świata 2024? 

Po raz pierwszy liderem rankingu został Bernard Arnault, szef francuskiego imperium LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy), z majątkiem szacowanym na 233 miliardy dolarów. Wyprzedził on Elona Muska z majątkiem wartym 195 mld dolarów. Trzecie miejsce na podium przypadło Jeffowi Bezosowi z majątkiem o wartości 194 miliardów dolarów. 

W pierwszej dziesiątce rankingu znaleźli się również Mark Zuckerberg, Larry Ellison, Warren Buffett, Bill Gates, Steve Ballmer, Mukesh Ambani i Larry Page.

Najwięcej miliarderów pochodzi ze Stanów Zjednoczonych (813), Chin (473) i Indii (200). Na liście znalazło się również kilka sław, m.in. Rupert Murdoch, Jerry Jones, J-Z, Kim Kardashian. W rankingu zadebiutowała również amerykańska gwiazda popu Taylor Swift.

Najbogatszą kobietą na świecie jest Francoise Bettencourt Meyers, spadkobierczyni założyciela firmy L’Oreal. Jej majątek szacowany jest na 99,5 mld dolarów. 

Przeczytaj więcej: Jej majątek przekroczył właśnie … 100 miliardów dolarów! Kim jest najbogatsza kobieta na świecie?

Taylor Swift zadebiutowała na liście najbogatszych ludzi świata 2024 magazynu Forbes
Taylor Swift zadebiutowała na liście najbogatszych ludzi świata 2024 magazynu Forbes / fot. Ticketmaster

Polacy w gronie najbogatszych na świecie 2024

Wśród 2781 miliarderów znalazło się również ośmiu reprezentantów Polski. Najbogatszym Polakiem jest Michał Sołowow, który zajmuje 398. miejsce na liście. Drugą pozycję wśród Polaków zajął Tomasz Biernacki, właściciel sieci handlowej Dino. Trzeci Polak w zestawieniu to Jerzy Starak, biznesmen zaangażowany m.in. w przemysł farmaceutyczny. Swój debiut na liście najbogatszych osób świata zaliczył Paweł Marchewka, założyciel Techlandu. W zestawieniu Forbes znaleźli się również Zygmunt Solorz, Dominika Kulczyk, Zbigniew Juroszek oraz Sebastian Kulczyk. 

Przeczytaj również: Fortuny rosną w siłę! Poznaj 100 najbogatszych Polaków [raport]

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES