REKLAMA
Drewniany logotyp Allegro przytwierdozny do drewnianej ściany. Na pierwszy plan wysuwa się zielen liści zachodzących na logo

Allegro podnosi płace i redukuje zatrudnienie. Dane za 2023 rok

REKLAMA
REKLAMA

O 1,2 tys. zmalała w zeszłym roku liczba osób zatrudnionych lub współpracujących z Allegro. Jak informują wirtualnemedia.pl, w omawianym okresie polska platforma e-handlu podniosła poziom średnich zarobków aż o 14 proc.

Przeczytaj również: Sephora idzie w stronę eko. Nowe zmiany pomogą w zrównoważonych zakupach

Allegro – poziom zatrudnienia oraz wynagrodzenie

Wirtualnemedia.pl podały, że liczba pracowników etatowych zatrudnionych w Allegro zmniejszyła się do 5514. W przypadku osób współpracujących do 1110. Portal dodał, że “w ubiegłym roku średnie wynagrodzenie roczne w Grupie Allegro (z wyłączeniem dyrektorów i kluczowych menedżerów) wynosiło 167 tys. zł, po wzroście o 14,1 proc. ze 146 tys. zł w 2022 roku“.

Na same wynagrodzenia dla pracowników spółka musiała przeznaczyć ponad miliard złotych. Jej prezes, Roy Perticucci, wzbogacił się o 10,26 mln zł.

mat. prasowy

Wyniki finansowe Allegro za 2023 rok

2023 rok spółka Allegro zakończyła wygenerowaniem 10,3 mld zł przychodów. To wynik o 13,8 proc. wyższy niż w 2022 r. EBITDA wzrosła o 20,7 proc. do 2,4 mld zł. Zysk netto właściciela platformy e-commerce opiewał na 284 mln zł, podczas gdy strata w 2022 r. wyniosła 1,9 mld zł. Wspomniany wskaźnik GMV grupy podskoczył o 11 proc. do 54,8 mld zł. Podkreślić trzeba też 26-proc. spadek zadłużenia do 4,6 mld zł.

Allegro ma obecnie już prawie 20 milionów aktywnych kupujących w całej Europie Środkowej i liczba ta rośnie zarówno w Polsce, jak i za granicą, w miarę udostępniania naszej platformy na nowych rynkach. Z naszych badań wynika, że przywiązanie kupujących do Allegro idzie w parze z częstotliwością zakupów. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej ktoś u nas kupuje, tym bardziej staje się lojalny. Dzięki temu, pomimo nie najłatwiejszego czwartego kwartału, kiedy konsumenci wciąż wstrzymywali się z większymi wydatkami, radziliśmy sobie lepiej niż większość firm sektora sprzedaży detaliczne – stwierdził prezes Allegro, Roy Perticucci.

Przeczytaj również: Chiara Ferragni zwolniona z pracy

Zdjęcie główne: mat prasowy

REKLAMA

Newsletter

FASHION BIZNES