noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

MSKPU wśród najlepszych szkół artystycznych świata

REKLAMA
noSlotData

Wielki sukces Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru! Warszawska szkoła została wyróżniona przez Vogue Italia, trafiając jako jedyna placówka w Polsce na łamy Vogue Talents – specjalnej edycji pisma. Autorką zaprezentowanej kolekcji jest Julia Fusiecka, absolwentka MSKPU. Na liście wybranych szkół znalazło się jedynie 20 instytucji z całego świata. Jakie możliwości otwiera tak wielki sukces?

Vogue Talents to specjalny dodatek włoskiego Vogue’a, wydawany rokrocznie we wrześniu – od 10 lat. Jest dedykowany najzdolniejszym młodym projektantom, którzy m.in. dzięki publikacjom na jego łamach   rozpoczęli międzynarodową karierę. W tym roku pismo wyróżniło kolejnych artystów, wyłaniając 20 najlepszych szkół z całego świata i publikując kolekcje ich studentów. Wśród zaszczytnego grona znalazła się Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy, która zaprezentowała kolekcję swojej absolwentki – Julii Fusieckiej.

Trafienie na listę 20 najlepszych szkół artystycznych na świecie, to dla nas ogromne wyróżnienie. To zwieńczenie naszej wieloletniej pracy i doświadczenia, jakie z zamiłowaniem przekazujemy swoim podopiecznym. Tak ogromny sukces pokazuje, że nasze podejście i pasja pozwalają osiągnąć studentom prawdziwą karierę. Zdecydowaliśmy się na prezentację kolekcji Julii, wierząc w jej bezkompromisowość i starannie dopracowane koncepcje. Mamy nadzieję, że w przyszłości Julia dołączy do grona znanych projektantów, którzy zdobywali swoje umiejętności właśnie pod naszych okiem, należy do nich m.in. Magdalena Butrym, czy Kas Kryst – mówi Dyrektor MSKPU dr Magdalena Płonka.

Co ciekawe, w tym roku dodatek magazynu świętował swoje 10. urodziny. Uroczystość miała miejsce podczas Milan Fashion Week, gdzie była również Pani Magdalena, która miała szasnę porozmawiać  z samą Anna Wintour, szefową amerykańskiego Vogue.

mat. prasowe

MSKPU to najbardziej rozpoznawana szkoła mody w Polsce, posiadająca portfolio wybitnych wykładowców (m.in. mgr Bryan Coló – projektant Chloe Paris, absolwent HEAD Geneve; mgr Charlotte Delobelle – Peclers Paris, absolwentka London College of Fashion; dr Magdalena Płonka – jedyna doktorantka z zakresu CSR w modzie w kraju, absolwentka prestiżowej IADE Creative University).

Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru została założona w 2004 roku. Zlokalizowana w Warszawie uczelnia zapewnia Dyplomy w specjalizacji projektowania ubioru i kostiumografii. W ciągu 15 lat swojej obecności na rynku zdobyła aż 315 nagród i nawiązała umowę partnerską z portugalską szkołą projektowania IADE Creative.

Chcesz studiować w modzie? Pozostały ostatnie miejsca na kierunku Prawo i zarządzanie w sektorze mody. Zapisz się jeszcze dziś!

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES