Moon Boot świętuje 50-lecie! Zobacz wystawę historycznych egzemplarzy

375

Legendarne śniegowce obchodzą w tym roku 50 lat istnienia. Z tej okazji Moon Boot® we współpracy z marką Swarovski® przygotował specjalną niespodziankę dla swoich fanów: niesamowite buty w całości pokryte kryształkami Swarovskiego®! Oprócz tego w Polsce odbędą się dwie wystawy, w ramach których będzie można zobaczyć historyczne egzemplarze Moon Boot®, począwszy od lat 70-tych.

W ramach świętowania jubileuszu Moon Boot® zabiera wszystkich w wspaniałą podróż w czasie. Dzieje się tak dzięki wystawie prezentującej 50 lat historii marki w postaci wybranych egzemplarzy butów. W Polsce wydarzenie odbędzie się w 2 lokalizacjach: Stary Browar w Poznaniu (na popularnej „Szachownicy”) w okresie od 14. do 28. listopada 2019 oraz Galeria Klif w Warszawie (I piętro) od 4. do 18 grudnia 2019 roku. Jednym z punktów wystawy będzie możliwość ujrzenia unikatowych śniegowców pokrytych kryształkami Swarovskiego® – będą one umiejscowione w salonach S’portofino we wspomnianych lokalizacjach. Organizatorem wystaw jest multibrand S’portofino, a patronatem medialnym wydarzenie objął portal Fashion Biznes.

Historia ikony w pigułce

Początki marki Moon Boot® sięgają 20 lipca 1969 roku, kiedy to Apollo 11 zbliżył się do Księżyca, a chwilę później Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na srebrzystej powierzchni ziemskiego satelity. Oczy całego świata były skierowane na to epokowe wydarzenie, tymczasem uwagę Giancarlo Zanatta najbardziej przykuły … buty astronauty. Właśnie one zainspirowały Włocha do zaprojektowania nietuzinkowych śniegowców, które dokonały rewolucji w modzie i wpisały się na stałe w zimowe trendy.

W 2000 roku Moon Boot® został uznany przez Muzeum Luwr za jeden z najbardziej charakterystycznych symboli XX wieku, w którym połączenie znajdują historia i design. Marka nadal nie przestaje zaskakiwać swoją kreatywnością, różnorodnością projektów i ciągle na nowo interpretuje ikoniczne, księżycowe buty, czyniąc z nich małe dzieła sztuki. Jednak nie tylko o wyróżniające wzornictwo chodzi, dla Moon Boot® istotne jest, aby produkty były lekkie, maksymalnie komfortowe oraz zapewniały skuteczną ochronę przed zimnem i wilgocią.

wystawa Moon Boot w Poznaniu

Brand przez dekady królował i nadal króluje w kurortach narciarskich, teraz księżycowe buty są również akcentem, który nadaje wyjątkowości miejskiemu look’owi. W takiej stylizacji sprawdzą się doskonale zarówno zamszowe „trampki” w klasycznych i mocniejszych odcieniach – na nieco cieplejsze dni, jak i wodoodporne, sięgające łydki Moon Boot Nylon w charakterystycznych dla marki kolorach, które mają swoich miłośników na całym świecie. W portfolio Moon Boot® coś dla siebie odnajdą także wielbiciele klasyki i stylu boho oraz lubiący cekiny i dyskotekowy błysk, a przede wszystkim ceniący unikatowy design i wyjątkowe detale.

Na tym właśnie polega sukces 50- letniej marki, która nie ma zamiaru się zatrzymać – nieustannie się rozwija, obserwuje trendy i jednocześnie szuka własnej ścieżki, na której niemożliwe jest niczym. Kwintesencją takiego podejścia jest tegoroczna współpraca z marką Swarovski® i pokrycie księżycowych butów kryształkami.

>>> Przeczytaj również: „Nadchodzi moda na ekologię i minimalizm” – wywiad z Magdą Jagnicką i Pauliną Mikulską

wystawa Moon Boot w Poznaniu
wystawa Moon Boot w Poznaniu
wystawa Moon Boot w Poznaniu