Monte Cassino oczami marki Adam Feliks Próchnik

2317
fot. Adam Feliks Próchnik / materiały prasowe

Adam Feliks Próchnik to marka, która w swojej filozofii sięga do historii naszego kraju. W swej kolekcji, zarezerwowanej na sezon wiosna-lato 2015, za główną inspirację wziął włoskie Monte Cassino, a konkretniej walkę o nie w 1944 roku. Wtedy to dzięki II Korpusowi Polskiemu pod dowództwem gen. Władysława Andersa oraz XII Pułkowi Ułanów Podolskich udało się odbić klasztor z rąk wojsk niemieckich.

W męskiej linii osadzonej w głębokiej Italii z XX wieku nie zabrakło tamtejszych, śródziemnomorskich kolorów takich jak beże, szarości, złamana biel, granat czy też letni błękit. Włoska moda męska słynie z niesamowitych garniturów, które nie mogły się nie pojawić w Monte Cassino. Są one tutaj przede wszystkim dwurzędowe, posiadają głęboki kolor oraz wzór przypominający okiennice. Wykończenia garniturów jak i innych elementów garderoby takich kurtki czy też same t-shirty posiadają wojskowe emblematy, zaś same koszule w zastępstwie kołnierzyków mają stójki.

DSC00301_2
fot. Adam Feliks Próchnik / materiały prasowe

Męskiemu wizerunkowi towarzyszy businesswoman w lekkich sukienkach, spódnicach o linii litery A oraz bardziej ostrych ramoneskach. Kolory również tutaj są dobrane w taki sposób, aby współgrały z ubraniem dzielnego żołnierza. Pomagają w tym w tym gorące czerwienie na tle czerni lub też piaskowego beżu. Oddają one klimat gorącego lata na południu Europy.

Autor: Rafał Cała