Mary McCartney przyjedzie do Polski na zaproszenie „Vogue Polska”

223
źródło: youtube.com/matchesfashion

Mary McCartney, brytyjska artystka, portrecistka i fotografka modowa na zaproszenie „Vogue Polska” przyjeżdża do Warszawy z wystawą „Monochrome & Colour.

Zdjęcia prezentowane w ramach projektu „Monochrome & Colour” stanowią według samej autorki „osobistą antologią” i dają szczególny wgląd w całą jej fotograficzną twórczość. Po raz pierwszy ukazały się w formie dwutomowego albumu pod tym samym tytułem (GOST Books, 2014), a wyboru dokonano spośród całego, liczącego kilkanaście tysięcy prac archiwum artystki. Znalazły się w nim zarówno fragmenty wcześniejszych cykli, jak i zdjęcia prywatne, wykonane podczas podróży czy w przerwach od realizacji innych projektów. Do warszawskiej odsłony zostaną także włączone nowe prace z cyklu „The White Horse”, a także najnowsze, bo wykonane na początku września tego roku na Mazurach, zdjęcia, które powstały z myślą o okładkowej sesji listopadowego numeru magazynu „Vogue Polska”.

Arystkę w pracy szczególnie interesuje zatrzymanie tych momentów, w których dochodzi do intymnegospotkania między fotografującym a fotografowanym. Z jej zdjęć przebija czułość, osobiste zaangażowanie, spontaniczność i szczerość. McCartney tak samo swobodnie czuje się na pokazie haute couture, jaki na backstage’u offowego teatru, a jej prace prezentowane są zarówno na łamach znanych magazynówmodowych („Vogue”, „GQ”, „Love Magazine”), jaki w prestiżowych galeriach i muzeach na całym świecie (m.in. National Portrait Gallery, Victoria and Albert Museum, Gagosian Gallery, Fotografiska).Fotografka pracuje dla czołowych pism lifestyle’owych i projektantów, w tym swojej siostry Stelli McCartney.

Wystawa zorganizowana we współpracy z Muzeum Woli, oddziałem Muzeum Warszawy, jest wydarzeniem towarzyszącym Warsaw Gallery Weekend. Partnerem producenckim jest Fundacja Sztuk Wizualnych. Wystawa otwarta będzie dla publiczności od 22 września do 5 października.

>>> Przeczytaj również: Fendi sprzedaje LODY, a Fenty króluje w Paryżu, czyli wyjątkowe pop-up’y na fashion weekach