noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Łukasz Dziewic fotograf mody wywiad Kariery bariery

K(B)ariery: Łukasz Dziewic: “Każdy projekt, który przychodzi mi realizować, jest dla mnie spełnieniem marzeń, bo robię to co kocham”

REKLAMA
noSlotData

Łukasz Dziewic, urodzony w 1988r w Tarnobrzegu, obecnie związany z Warszawą. Fotograf gwiazd mniejszych, większych, tych, które świecą teraz i z pewnością tych, które niegdyś zabłyszczą na wybiegach, czy łamach gazet. Głównie fotografuje modelki, aktorów, muzyków czy influencerów ale nie zapomina o reportażu i dokumentowaniu życia na ulicach miast w których bywa. Samouk, ale od dziecka towarzyszył mu aparat za sprawą taty fotografa, który pokazał mu możliwości na wyrażanie siebie i łapanie ulotnych chwil. Fascynat fotografii analogowej. Determinacja i talent sprawiły, że posiada na swoim koncie liczne sesje zdjęciowe. W fotografii uzewnętrznia emocje i charakter nieustannie odkrywając przy tym samego siebie. Miłośnik dobrej książki i podróży z których czerpie inspiracje. Zdecydowanie jest to mężczyzna w drodze. Pracował dla marek takich jak SEPHORA, CONVERSE, MAYBELLINE, MOTOROLA, BOMBAY SAPPHIRE, DIOR BACKSTAGE, WESTWING, SAMSUNG , PROSTO, MOLIERA2, TAGHEUER, ROBERT KUPISZ, BANK MILLENNIUM, BLIK, DAFI, PUMA i wiele innych. Obecnie jest ambasadorem Focus Nordic i Motorola Polska.  Reprezentowany przez agencję Moon Films.

Przeczytaj również: K(B)ariery: Kasia Olkowska „Nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć od nowa!”

Twoja droga zawodowa zaczęła się od …

Fotografia pojawiła się bardzo wcześnie w moim życiu. To wszystko dzięki Tacie, który naprowadził mnie na to hobby. Pierwsze wywołane zdjęcie, pierwszy aparat to właśnie jego zasługa. On mi wszystko pokazał ale też powiedział, „Jeżeli to poczujesz – rób to”. Z czasem, fotografia zaczęła mnie coraz bardziej interesować i kolokwialnie mówiąc: „jarać”. Swoje pierwsze zdjęcie wywołałem samodzielnie w wieku 12 lat. Od tego czasu nie rozstaje się z aparatem.

Natomiast droga zawodowa zaczęła się od bardzo spontanicznej przeprowadzki do Warszawy w 2017 roku. Przyjechałem na prośbę mojej znajomej w celu zrobienia jej zdjęć do portfolio i tak się złożyło, że miała do wynajęcia pokój. Długo się nie zastanawiając po tygodniu już byłem w Warszawie na stałe gdzie zaczynałem od robienia testów w agencjach modelek. Po dość krótkim czasie zrobiłem kampanie Macieja Zienia, moje zdjęcia zaczęły pojawiać się w magazynach.

Najlepszy i najgorszy moment w Twojej karierze to …

Najlepszy moment to zawsze ten kiedy jadąc przez miasto widzę swoją pracę na billbordach. Natomiast nie mam najgorszego momentu i mam nadzieje, że się nie pojawi.

Czego o Twojej pracy nie wiedza inni ?

Myślę, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy ile osób potrafi być zaangażowanych w jeden projekt. Zdarza się że w studio jest 20 osób a czasem tylko ja i modelka. 

Cechy, które powinna mieć osoba, która podążać będzie Twoją drogą …

Pasja, kreatywność, otwarta głowa, kontaktowość, wrażliwość, wytrwałość w dążeniu do celu, gotowość do poświęceń.

Kim byś był, gdyby nie to, co robisz teraz ?

Szczerze powiedziawszy to nie wyobrażam sobie robić czegoś innego. Fotografia daje mi spełnienie artystyczne i jest najlepszym sposobem na poznawanie wspaniałych ludzi, podróżowaniem do pięknych miejsc. Natomiast gdyby nie tak potoczyły się moje losy to w młodym wieku bardzo pasjonowała mnie archeologia. Może jednak lepiej, że robię zdjęcia :)

Przeczytaj również: Najlepsze modelki w Polsce 2024. Te nazwiska trzeba śledzić

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES