H&M zapowiada kolejną współpracę. Kim jest Johanna Ortiz?

1137
materiały prasowe H&M

Po ogromnym sukcesie kolekcji H&M x Giambattista Valli, szwedzka sieciówka ogłosiła nowy projekt. Tym razem zobaczymy efekty współpracy z Kolumbijką, Johanną Ortiz. To całkowita nowość: dotychczas H&M nawiązywał kolaboracje z projektantami działającymi w tzw. „stolicach mody”: Paryżu, Mediolanie, Nowym Jorku czy Londynie. Czy klienci zakochają się w oryginalnych modelach rodem z Kolumbii? 

Kobiece, kwieciste sukienki już niedługo w sklepach

Pierwszy drop kolekcji H&M x Johanna Ortiz będziemy mieli szansę zakupić już 3 grudnia. Do sklepów stacjonarnych H&M oraz online trafią cztery modele zwiewnych sukienek. Będą to kwieciste i kobiecie modele, które idealnie sprawdzą się na każdą porę roku. Kolejna odsłona współpracy planowana jest na marzec 2020 roku. 

Projektantka z wielkim sercem

Projekty Ortiz z jej własną metką widnieją na rynku od paru lat. Wcześniej pracowała dla Moda Operandi. Co ciekawe, projektantka prowadzi bezpłatny kurs szycia i haftu w swojej fabryce. Nieustannie poszukuje nowych, utalentowanych osób, których kształci pod swoim okiem. Współpraca z marką H&M niewątpliwie pomoże jej zyskać rozpoznawalność wśród potencjalnych klientów z Europy. 

Ubrania rodem z Kolumbii

Pierwsza odsłona kolekcji to cztery kwieciste sukienki. Wszystkie zostały utrzymane w klimacie słonecznej Kolumbii. To subtelne modele w letnich kolorach, zwiewne falbany dodają im jeszcze więcej kobiecości. Kolekcja niewątpliwie ociepli nam grudniową szarówkę, a sukienki idealnie będą komponowały się z ciężkimi butami i ciepłymi płaszczami. Na tym jednak nie koniec. W marcowym dropie pojawią się również stroje kąpielowe oraz kolejne modele sukienek. Wszystko mocno w trendach, jako że światowe wybiegi na sezon wiosna-lato 2020 były po brzegi wypełnione kwiatowymi motywami.  

materiały prasowe H&M

Tekst: Sylwia Wyrzykowska

Zobacz również: PRZEGLĄD TRENDÓW wiosna-lato 2020: Co mówią wybiegi?