Google wie, w jaką podróż wyruszysz w przyszłym roku i pomoże w jej organizacji

125

Obecnie podróżowanie wydaje się bardzo proste i dostępne na wyciągnięcie ręki. Problem zaczyna się jednak w momencie, gdy nasze wyprawy nie do końca odpowiadają naszym potrzebom, a atrakcje nie są skrojone na miarę naszych wyobrażeń.

Podróżujący doskonale wiedzą, że wiele wypraw odbywa się na zasadzie przysłowiowych „prób i błędów”, a do zwinnego planowania potrzeba jednak dużej wprawy, doświadczenia oraz oczywiście znajomości i świadomości własnych oczekiwań.

W obecnym świecie podróży najbardziej ceni się dwie cechy: personalizację oraz intuicję. Im bardziej jakieś miejsce, biuro podróży, czy aplikacja są w stanie odpowiedzieć na potrzeby swoich klientów i użytkowników, a co więcej – przewidzieć ich potrzeby, tym większa szansa na to, że zyskają lojalnych i oddanych odbiorców swoich usług.

Okazuje się, że odpowiedź na pytanie „jak zorganizować podróż na miarę naszych oczekiwań” jest zaskakująco krótka i prosta. To Google.

Tak, ten internetowy tytan ma szansę wykorzystać swoją ogromną sztuczną inteligencję oraz możliwość mechanicznego zapamiętywania naszych preferencji, aby zwiększyć możliwości podróżowania, które obejmują zarówno kwestie wyszukiwania lotów, hoteli, podsyłania wszelkich rekomendacji, podpowiedzi gdzie zjeść najlepszy posiłek, po dostarczenie mapy oraz nawigację.

Specjalista od organizacji podróży Gillian Morris, twórczyni aplikacji do wyszukiwania biletów lotniczych, twierdzi, że dziedzina podróżowania, to wyjątkowe pole do popisu dla Google. Jednym z powodów, dlaczego tak trudno jest wprowadzać innowacje oraz zapewnić satysfakcjonujące doświadczenia klientom jest fakt, że firmy turystyczne rzadko wiedzą o Tobie wszystko. W przeciwieństwie do Google – przyznała Morris.

W ciągu ostatnich miesięcy Google wprowadził szereg funkcji i aktualizacji stricte związanych z podróżowaniem. Mają one na celu wprowadzenie jeszcze większej intuicyjności oraz wykorzystania sztucznej inteligencji. I jest to właśnie doskonały powód, by oddać swoją następną podróż w ręce wirtualnego agenta, zwanego Google.

Podróże skrojone na miarę

Pamiętaj: niezależnie od tego, co wyszukujesz, cały czas jesteś pod baczną obserwacją Google. Nawet przypadkowe wyszukiwania typu ‚najlepsze tacos w Meksyku’ zapisują się w pamięci, by pomóc Ci odnaleźć ten trop w przyszłości. Aktualnie przeglądarka używa wszelkich wyszukiwań do przechowywania naszych „potencjalnych podróży”, folderów z informacjami o hotelach, restauracjach i działaniach, które wcześniej wykonaliśmy, by odszukać konkretne miejsca docelowe.

Jeśli niedawno przeglądałeś hotele lub aktywności w Nowym Jorku, jednak ostatecznie niczego nie zarezerwowałeś, zorganizujemy twoje informacje w sekcji „Twoje wycieczki” wraz w wyszukiwaniami odnośnie konkretnej destynacji, śledzonymi lotami (jeśli takie posiadasz) oraz wszelkimi wskazówkami dotyczącymi tego miejsca – wyjaśnia Richard Holden, wiceprezes Google ds. zarządzania produktem.

Chcemy, aby użytkownicy potraktowali Google jako listę swoich potencjalnych podróży oraz miejsce, w którym mogą zgromadzić wszystkie informacje dotyczące miejsca, do którego aktualnie zmierzają – wyjaśnił Holden w rozmowie z portalem Bloomberg.

Perfekcyjne zestawienie

Jak skorzystać z możliwości jakie oferuje Google? Wystarczy odwiedzić zakładkę google.com/travel/trips lub ściągnąć na urządzenie mobilne aplikację Google Trips. Internetowy gigant deklaruje, że wciąż pracuje nad jak najlepszą synchronizacją systemu, by był jak najbardziej intuicyjny i poręczny w użyciu. Aktualnie aplikację można bez trudu połączyć z inną zakładką jak Google Loty.

Google pozwala na synchronizację informacji oraz wszystkich potencjalnych aktywności w jednym miejscu. Przykładowo, klikając na mapę przenosimy się w konkretne miejsce otrzymując przy tym szereg informacji i porad na jego temat. Synchronizacja z wcześniej wyszukiwanymi przez nas informacjami, pozwoli dostarczyć nam jak najwięcej informacji zgodnych z naszymi preferencjami.

Dzięki współpracy z kilkoma kulinarnymi portalami, aplikacja jest w stanie podpowiedzieć listę restauracji, bazując jednocześnie na opinii innych klientów oraz naszych upodobaniach. Aby jeszcze bardziej spersonalizować aplikację, wystarczy wejść w sekcję Ustawienia, by wybrać preferowane przez nas rodzaje jedzenia. Znalezienie wymarzonego hotelu również może stać się dużo prostsze przy użyciu wirtualnego pomocnika. Ryzyko opóźnionego lotu? Bez obaw, o tym również Google będzie w stanie nas poinformować. Dzięki dostępowi między innymi do danych geolokalizacji lotów oraz informacji o stanie lotów, aplikacja będzie w stanie nas przestrzec, czy nasz lot aby na pewno będzie na czas.

Czy to oznacza, że Google ma szansę stać się naszym wirtualnym asystentem ds. planowania podróży?

>>> Zobacz również: Zakupy przyszłości – jak będą wyglądać?