Połączenie sztuki malarskiej ze współczesną fotografią w projekcie polskiego duetu

242

Co wspólnego mają dzieła największych światowych malarzy ze współczesnymi zdjęciami modelek? Dzięki duetowi polskich fotografów okazuje się, że bardzo wiele. 

Za projekt łączący dawną sztukę ze współczesnością odpowiedzialny jest duet młodych fotografów. Koty2, a dokładniej Koty2 Photostorytellers, pochodzą z Podlasia.

Do tej pory duet fotografów miał okazję już zaistnieć zarówno na rodzimym gruncie, jak i modowych rynkach zagranicznych. Do największych sukcesów zdecydowanie mogą zaliczyć wielokrotne wyróżnienia przez włoskie wydanie Vogue. Ich prace były także publikowane na łamach takich tytułów jak „Vogue Nederland”, „Vogue Turkey”, „Glamour Italia” czy „Material Girl”.

Najnowszy projekt duetu to „New Renaissance” stanowiący manifestację ponadczasowego kobiecego piękna. Autorzy postanowili zwizualizować tę ideę, odzwierciedlając ja na foto-obrazach. W serii wykreowanych kolaży wykorzystano dobrze znane obrazy takie jak „Mona Lisa”, „Dama z gronostajem” czy „Gioconda” autorstwa Leonarda da Vinciego, czy „Dziewczynę z perłą” Johannesa Vermeera.

W efekcie końcowym, pierwowzory postaci z obrazów przenikają do realnej rzeczywistości i pomimo upływu czasu odnajdują swoje miejsce we współczesnym świecie.

W projekcie wzięły udział modelki, które widziane były na wybiegach największych światowych projektantów, takich jak Giorgio Armani, Dolce&Gabbana, Valentino, jak również znane są z okładek polskich magazynów modowych.

Zdjęcia: Koty 2 (www.koty2.com Instagram: @koty2.com)

Stylizacja: Teresa Szepietowski

makeup & hair: Różena Grey

Modelki: Nicole, Julia, Ella (Dvision), Ola Dutka, Wiktoria Gort (NewAgeModels), Sasha, Patrycja, Maria J, Kasia Smolińska, Kasia Galaska (Neva), Olivia, Emilia (United for Models), Monika, Kasia (Rebel), Krysia (Specto), Nika (Wave), Olga (AS)