Fenomenalne wyniki sprzedaży polskich sieciówek w maju

442
fot. Shutterstock

Poniedziałek zaczniemy od giełdy i sytuacji na rynkach finansowych w Polsce i na świecie.

ŚWIAT

Na zachodnich giełdach nastąpiła seria spadków. To najdłuższa taka seria od ponad miesiąca – wskazują maklerzy. Wydarzenia, takie jak decyzje banków centralnych – Fed w USA i Banku Japonii, a potem, 23 czerwca, głosowanie w Wielkiej Brytanii w sprawie ewentualnego wyjścia tego kraju z Unii Europejskiej, mogą jeszcze bardziej zatrząść rynkami.

POLSKA

Polskie spółki z sektora modowego z kolei nadrabiają straty ze słabego pierwszego kwartału tego roku. I tak na przykład grupa Redan (Top Secret, Troll, Dry Wash i TextilMarket) w miesiącu maju zwiększyła sprzedaż aż o 16%.

Spółka odzieżowa Próchnik S.A. w maju 2016 roku zwiększyła łączne przychody ze sprzedaży detalicznej aż o 43%. Salony marki Adam Feliks Próchnik odnotowały wzrost o 70% rok do roku. Natomiast sieć sklepów Rage Age w tym okresie odnotowała spadek przychodów za sprzedaż o 21%.

Przychody ze sprzedaży spółki CCC S.A. za maj 2016 wyniosły ponad 292 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 44,1%.

Z kolei Spółka LPP, właściciel marek odzieżowych (Reserved, Mohito, Cropp, House, Sinsay i Tallinder) w maju 2016 roku osiągnął przychody wyższe o około 5%.

Sieć Wittchen notuje stały wzrost przychodów o 20%.

Sprzedaż spółek wchodzących w skład Grupy Gino Rossi, zarządzającej sieciami sprzedaży markowego obuwia Gino Rossi i odzieży damskiej Simple Creative Products, wyniosła w maju 2016 łącznie 21,6 mln zł i była na porównywalnym poziomie w ujęciu rok do roku.

Spadła sprzedaż Solar Company. W maju sprzedaż Solar Company wyniosła 12,1 mln zł, o 1 mln zł mniej niż w analogicznym okresie 2015 r.

Maj był kolejnym udanym miesiącem odzieżowo-jubilerskiej grupy Vistula. W maju wypracowała 55,1 mln zł przychodów, czyli o 15,6% więcej niż rok temu.

Monnari Trade S.A. poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży towarów osiągnięte w maju 2016 r. wyniosły ok. 16,1 mln zł i były wyższe od przychodów osiągniętych w maju 2015 roku (15,6 mln zł) o 3,21%.

Autor: Urszula Wiszowata