Esprit zadba o pracowników swoich fabryk

87
źródło: freepik.com

Esprit i organizacja IndustriALL podpisały globalną umowę. Wedle jej postanowień opieką zostanie objętych 525 tysięcy pracowników łańcucha dostaw marki.

Esprit podpisało umowę z IndustriALL – największą na świecie organizacją zrzeszającą związki zawodowe. Porozumienie ma poprawić sytuację pracowników łańcucha dostaw i usprawnić negocjowanie umów z dostawcami marki. Obejmie 525 tysięcy pracowników w ponad 1100 firmach dostawczych.

Główne założenia umowy to stworzenie dla pracowników warunków sprzyjających swobodnemu zrzeszaniu się oraz wymaganie od dostawców opartego na współpracy podejścia do związków zawodowych. W planach jest także ułatwienie procedury składania skarg i zwiększenie dostępu pracowników do środków zaradczych. Esprit i IndustriALL mają również wspólnie opracować metodologię oceny wpływu praktyk zakupowych na poziomie łańcucha dostaw.

To duży krok naprzód dla Esprit i pół miliona osób pracujących w globalnym łańcuchu dostaw marki – mówi sekretarz generalny IndustriALL, Valter Sanches. Z niecierpliwością czekamy na dalszą współpracę z naszymi partnerami i wykorzystanie tej umowy do poprawy sytuacji pracowników i respektowania ich praw.

Esprit sprzedaje odzież i akcesoria w 41 krajach świata. Produkty marki są wytwarzane w fabrykach w Bangladeszu, Chinach, Pakistanie, Wietnamie, Turcji i Indiach. To nie pierwsza współpraca z organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju. Esprit jest już członkiem inicjatywy ACT i bangladeskiego Komitetu ds. Bezpieczeństwa Pożarowego i Budowlanego, stworzonego po katastrofie Rana Plaza w 2013 roku.

>>> Przeczytaj również: Czym różni się t-shirt z sieciówki od t-shirta od niezależnego projektanta?