Marka Desigual z symulowaną orgią na Art Basel w Miami

288
Źródło: Youtube (Desigual)

Nie od dziś wiadomo jak moda jest blisko sztuki. Prezentacja nowej kolekcji Desigual podczas Art Basel w Miami wywoła conajmniej mieszane uczucia u niejednego z nas. Podczas tygodnia sztuki w Miami, hiszpańska marka zrobiła z mody teatr. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że performance pełny erotyzmu był na granicy dobrego smaku.

„Love different” to tytuł jakim artystka Carlota Guerro i marka Desigual nazwali performance na Art Basel w Miami. Do sieci trafił film z prezentacji kolekcji marki Desigual, jednak nie sposób z niego zapamiętać w co byli ubrani modele. Kolekcja spadła na drugi plan na rzecz kontrowersyjnych scen. Pokaz odbył się w niecodzienny sposób, piętnaście kolorowo wystylizowanych par pokonało wybieg mody odważnie tańcząc i gestykulując by kolejno stanąć na tle kamiennych rzeźb. To tam odegrała się najważniejsza akcja, naprzeciw siebie stanęli modele, którzy zaczęli się rozbierać.

Do projektu zaangażowano córkę Madonny, Lourdes, która na swoim koncie ma już odważne wystąpienia topless. W „Love different”  jednak nikt nie odegrał głównej roli, liczyli się wszyscy niezależnie od płci, orientacji czy pochodzenia. Nie trudno się domyślić czemu służył ten happening: Desigual i Carlota pokazali, że walczą o równość i tolerancję. Aktorzy wchodzili w sytuacje intymne między sobą, na początku w parach, później akcja przerodziła się w symulowaną orgię. Z zamierzeniem autorów, relacje z wydarzenia szybko trafiły do sieci.

Czy aby kosztem rozgłosu marka Desigual nie straciła szacunku swoich klientów?