noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Córki modelek, które są modelkami

Córki modelek, które podbijają wybiegi. Ranking TOP 5

REKLAMA
noSlotData

Bella i Gigi Hadid, Kaia Gerber, Lila Moss, Leni Klum, Georgia May Jagger są gwiazdami fashion weeków i podpisują najlepsze kontrakty reklamowe. Zostały odkryte jednak w zupełnie inny sposób niż większość współczesnych gwiazd modelingu. Powód? Ich matki też są modelkami. 

Autor: Aleksandra Zawadzka

Topowe modelki z lat 80. i 90., które w tamtych dekadach podbiły wybiegi i występowały w najważniejszych kampaniach reklamowych, a ich twarze mogliśmy podziwiać na okładkach “Vogue’a”, “ELLE” czy “Harper’s Bazaar”, z czasem zostały matkami. Okazuje się, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, bo niektóre z ich córek poszły w ich ślady. Czy modeling może być rodzinną tradycją, a talent przekazuje się w genach? Najwyraźniej tak. Oto 5 najlepszych współczesnych modelek, których mamy były (i wciąż są) gwiazdami w branży.

Córki modelek: Bella i Gigi Hadid

Siostry, które od kilku lat podbijają wybiegi. W branży mówi się, że nie ma ważniejszych i lepszych współczesnych modelek niż Gigi Hadid i Bella Hadid, których kalendarz pokazów podczas fashion weeków wypchany jest po brzegi. Obie (zarówno razem, jak i osobno) znajdują się na szczycie wszystkich rankingów modelingowych. Prywatne są córkami byłej modelki Yolandy Hadid.

Córki modelek: Kaia Gerber

Kaia Gerber pojawiła się na wybiegu chwilę po skończeniu 16. urodzin i zadebiutowała w kolekcji Calvin Klein wiosna-lato 2018 na New York Fashion Week. Córka Cindy Crawford ma bogate modowe CV, w którym nie brakuje okładek dla wielu edycji “ELLE” i “Vogue’a” czy bardziej niezależnych magazynów, takich jak “i-D”. Gerber można też podziwiać regularnie na wybiegach Celine czy Valentino. Poza tym była twarzą kampanii Azzedine Alaia, YSL Beauty i Alexander McQueen oraz zaprojektowała własną kolekcję dla Zara.

Córki modelek: Lila Moss

Córka Kate Moss, Lila Moss, również poszła w ślady matki i to już jako 14-latka. W 2020 roku została twarzą kampanii zapachu “Perfect” od Marc Jacobs i wkrótce zadebiutowała na tygodniu mody w Paryżu. Mogliśmy ją podziwiać na wybiegu Miu Miu wiosna-lato 2021, gdzie otworzyła i zamknęła pokaz. Jej pierwszą solową okładką było „Dazed”. Od tej pory regularnie pojawia się w pokazach (np. Versace, Jacquemus, Coperni), kampaniach modowych i urodowych (Chloe, Yves Saint Laurent) i na okładkach (“Vogue”, “Vanity Fair”).

Córki modelek: Leni Klum

Córka byłego Aniołka Victoria’s Secret, Heidi Klum, jest świeża w branży, ale już zdążyła pokazać, że ma wielki talent. Leni zachwyciła w kampanii Intimissimi oraz w magazynach “Numero”, “The Hunger”, “Glamour” i “L’Officiel” oraz “Harper’s Bazaar”. Zdążyła też pojawić się na wybiegi i to od razu jednym z najciekawszych. Modelka była częścią show Dolce & Gabbana “Alta Moda” w sezonie jesień-zima 2022/2023.

Córki modelek: Georgia May Jagger

Ceniona modelka Georgia May Jagger jest córką nie tylko słynnego muzyka Micka Jaggera, ale też modelki Jerry Hall. Obie rozpoczęły pracę w modelingu jako 16-latki i zachwyciły największe domy mody. Jagger powoli dorównuje swojej matce, która w drugiej połowie lat 70. miała już na swoim koncie ponad 40 okładek dla magazynów z “Vogue” i “Cosmopolitan” na czele. Modelkę mogliśmy podziwiać na wybiegach Chanel, Miu Miu, Missoni, Versace, Fendi czy Tom Ford oraz w kampaniach Burberry, Aigner i H&M.

 Zdjęcie główne i zdjęcia z wybiegów: Launchmetrics

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES