Beyoncé zostanie królową streetwearu? Gwiazda stworzy kolekcję z Adidasem

133
źródło: thedrum.com

Czas na jedną z najgorętszych współpracy tego roku. Beyoncé łączy siły z Adidasem, czego efektem będzie wspólna kolekcja ubrań i obuwia. Czy amerykańska gwiazda ma szansę zostać prawdziwą królową streetwearu?

Już niedługo będziemy mieli możliwość zakupu ubrań stworzonych wspólnie przez Beyoncé i Adidasa. Niemiecka marka właśnie ogłosiła współpracę z amerykańską gwiazdą. Tym samym piosenkarka dołączy do zacnego grona osobowości, które do tej pory miały szansę współpracować z producentem ubrań z trzema paskami. Jak dotąd byli to między innymi Kanye West czy Pharell Williams.

Jak wiadomo, kolekcja stworzona z Adidasem, nie będzie pierwszą modową przygodą piosenkarki. Beyoncé jest autorką sportowej marki Ivy Sport, którą stworzyła w 2016 roku. Teraz, wspłpracując z Adidasem, gwiazda będzie odpowiedzialna za stworzenie zarówno linii sportowej, jak i lifestylowej.

To dla mnie partnerstwo na całe życie. Adidas osiągnął ogromny sukces w przekraczaniu twórczych granic. Wyznajemy tę samą filozofię, w której na czele biznesu stoją przede wszystkim kreatywność, samorealizacja i społeczna odpowiedzialność. Z niecierpliwością czekam na ponowne uruchomienie i rozszerzenie Ivy Park na prawdziwie globalną skalę ze sprawdzonym, dynamicznym liderem – wyznała Beyoncé.

W ramach współpracy z Adidasem, piosenkarka będzie miała szansę na wskrzeszenie swojej autorskiej marki Ivy Park. Po kontrowersjach związanych z jej wspólnikiem, Peterem Greenem (oskarżonym o molestowanie seksualne), piosenkarka wykupiła w ubiegłym roku wszystkie udziały w firmie. Teraz, wspólnie z niemiecką marką, będzie miała okazję kontynuować działalność własnego brandu. Jak podał Adidas, umowa zawarta z gwiazdą respektuje własność Beyoncé w jej firmie.

>>> Zobacz również: Beyoncé kończy współpracę z oskarżonym o molestowanie seksualne

Piosenkarka od dawna otwarcie mówi o swoich feministycznych poglądach, a współpraca z niemieckim brandem będzie doskonałą okazją do zainspirowania do kolejnych pozytywnych zmian w tym kierunku. Współpraca będzie skupiała się wokół podkreślenia siły kobiet, jak również tworzenia nowych możliwości dla kolejnych pokoleń twórców. Fundamentem dla tej wyjątkowej relacji są wspólnie wyznawane poglądy w kluczowych tematach, takich jak: znaczenie kobiet w przywództwie – ujawniła Beyoncé.

Już nie możemy doczekać się pierwszych projektów z tej kolekcji!