noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Barbie książka „Barbie: The World Tour”, nowa 160-stronnicowa propozycja wydawnictwa Rizzoli, stanowiąca modową kronikę współpracy Margot Robbie i stylisty mody Andrew Mukamala.

Margot Robbie i jej stylista wydają książkę. Ujawnią niepublikowane wcześniej szczegóły z filmu Barbie

REKLAMA
noSlotData

Publikacja wydawnictwa Rizzoli otworzy przed czytelnikami szafę Barbie. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną nieznane kreacje z czerwonego dywanu inspirowane kultową lalką i archiwalnymi zdjęciami Mattel.

Przeczytaj również: Majstersztyk marketingu filmu Barbie. Life in plastic znowu będzie fantastic?

Machina marketingowa Barbie działa dalej. Po setkach współprac w zakresie mody, urody i wystroju wnętrz w ramach wartego 1,4 miliarda dolarów hitu kinowego, okazuje się że o nagrodzonym Złotymi Globami filmie Grety Gerwig nie wiemy jeszcze wszystkiego. 

„Barbie: The World Tour”, nowa 160-stronnicowa propozycja wydawnictwa Rizzoli, stanowiąca modową kronikę współĻracy Margot Robbie i stylisty mody Andrew Mukamala. Publikacja uchwyca kreacje z głośnej trasy promocyjnej „Barbie” oraz sylwetki, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Uwiecznił je legendarny fotograf mody Craig McDean.

Podczas gdy letnie szaleństwo w klimacie Barbiecore trwało w najlepsze, odbywały się strajki związkowe SAG-AFTRA i Writers Guild of America, które skróciły globalne tournée prasowe filmu. Ta okoliczność losu pozostawiła po sobie mnóstwo strojów w stylu lalki Barbie, których Robbie nigdy nie miała okazji założyć. To m.in. suknia Vivienne Westwood, minisukienka Versace z 1994 r. w stylu vintage czy zarchiwizowany zestaw Chanel z pasującą torebką Streamline w stylu retro, a także jako jej najnowsza sukienka Giorgio Armani Privé na galę Złotych Globów w 2024 r., która była repliką lalki Barbie Superstar z 1977 r.

Oprócz przeglądu looków, nowa książka odzwierciedla współczesne rekonstrukcje inspirowane lalkami ze zdjęciami z archiwów mody Barbie firmy Mattel. Ponadto miłośnicy mody odkryją jeszcze więcej ekscytujących szczegółów, takich jak oryginalne szkice projektantów, polaroidy z przymiarek oraz ekskluzywne komentarze napisany przez Robbie, Mukamala i projektantów, takich jak Olivier Rousteing, Manolo Blahnik, Jeremy Scott i nie tylko.

„Pomysł na tę książkę wpadł mi do głowy w salonie, kiedy zaczęłam marzyć o garderobie Margot na trasę prasową „Barbie” w marcu 2023 r.” – napisał Mukamal w poście na Instagramie, ujawniając okładkę książki, na której znajduje się Robbie ubrana w Barbie w różowym garniturze Chanel. „Nigdy nie wyobrażałem sobie, że zaledwie kilka miesięcy później będziemy w studiu, kręcąc ten projekt z zespołem naszych marzeń. … Ta książka to dzieło miłości, dedykowane wszystkim miłośniczkom Barbie i fanom mody na całym świecie”.

Przeczytaj również: Ile naprawdę kosztowałby styl życia Barbie? Szokujące statystyki

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Tagi

barbie

REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES