noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Niemiecka spółka sportowa podała, że jej tegoroczne zyski z pewnością będą niższe niż szacowano. Na tę informację zareagował kurs. Podczas wciąż trwającej sesji walory Pumy tracą ponad 10 proc. swojej wartości.

Co się dzieje z akcjami Pumy?

REKLAMA
REKLAMA
noSlotData

Niemiecka spółka sportowa podała, że jej tegoroczny zysk z pewnością będzie niższy niż szacowano. Na tę informację zareagował kurs. Podczas wciąż trwającej sesji walory Pumy tracą ponad 10 proc. swojej wartości.

Przeczytaj również: Szybszy od spodziewanego wzrost bezrobocia. Sprawdź najnowsze dane

Prognoza rocznych zysków Pumy

W opublikowanym komunikacie spółka poinformowała, że jej tegoroczny zysk prawdopodobnie wyniesie od 620 mln euro do maksymalnie 700 mln euro. Średnia szacunków analityków znalazła się na poziomie 784 mln euro. Wynik gorszy od prognozowanego może być związany ze słabym popytem na rynku amerykańskim, który jest największym odbiorcą sprzętu sportowego na świecie. Pumie nie pomaga również spowolniona dynamika sprzedaży w Europie. Inwestorzy dopatrują się oznak słabości również w Chinach. Szczególnie po zeszłotygodniowych słowach jednego z przedstawicieli marki Nike, który poddał w wątpliwość wielkość popytu konsumenckiego na terenach krajów azjatyckich.

Przeczytaj również: Jak dopasować perfumy do stroju?

Wartość akcji spółki akcyjnej Puma [24 stycznia 2024]

Środową sesję Puma rozpoczęła kursem na poziomie 43,39 euro. Wartość jej walorów powyżej 43 euro utrzymywała się jedynie przez kolejne kilkadziesiąt minut. Przed godziną 10:00 nastąpiło tąpnięcie. Akcje taniały do 39,90 euro. Przez kolejne godziny obserwowaliśmy pogłębiający się trend spadkowy. O godzinie 17:00 za walory niemieckiego producenta musieliśmy zapłacić 38,67 euro. Podczas całej sesji ich wartości spadła o ponad 10 proc.

Przeczytaj również: Najlepsze miejsca z muzyką na żywo w Warszawie: TOP 5 adresów

Zdjęcie główne: Unsplash

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES