noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

“Never trust a man with no books”, czyli kolekcja Ani Kuczyńskiej dla mężczyzn

REKLAMA
noSlotData

Mężczyźni mogą czuć się usatysfakcjonowani. Ania Kuczyńska pomyślała o nich i poświęciła im nową kolekcję. 

>>> Przeczytaj również: Kris Van Assche odchodzi z Dior Homme. Kto go zastąpi?

Never trust a man with no books to tytuł kapsułowej kolekcji stworzonej przez Anię Kuczyńską. Mężczyzna ubrany w jej projekty to inteligent i marzyciel interesujący się sztuką oraz kulturą. Inspiracją projektantki do stworzenia strojów była polska muzyka jazzowa i new romantic. Muzami przy tworzeniu kolekcji przez królową polskiego minimalizmu byli Alain Delon, Timothèe Chalamet, Angelo Badalamenti oraz Ian Curtis.

Chciałam stworzyć mojego mężczyznę – nową sylwetkę, nad którą długo pracowałam. Inspirował mnie nowy, współczesny romantyzm – wolny od ostrych kategorii płci i wieku. Kolekcję dedykuję mężczyznom, którzy są prawdziwi, kochają mocno i lubią czytać książki – mówi Ania Kuczyńska o swojej kolekcji.

Źródło: inf. prasowa

Projektantka pracowała nad kolekcją ponad 4 miesiące. Obserwowała mężczyzn, ich sposób poruszania się oraz zachowanie w kontekście tego, co noszą. Ubrania odszyte są z organicznych tkanin w minimalistycznych kolorach bieli, czerni oraz w błękicie toskańskiego nieba. Koszule ze stójkami, spodnie w stylu lat 80. oraz ubrania z plisami to tylko kilka przykładów, które Ania Kuczyńska proponuje mężczyznom. Projekty są zarówno sportowe, jak i eleganckie, przecinane surowymi liniami i geometrycznymi wzorami.

Moda jest zabawą i przyjemnością wybierania ubrań, które do nas pasują i które lubimy. Nie musi i nie powinna być sztywno zdefiniowana, podobnie jak płeć. Poprzez modę wyrażamy naszą podległość i bunt, nasze poglądy lub ich brak, nasze preferencje seksualne. Piękno jest dla mnie wartością nadrzędną, wyzwala we mnie dobre emocje i mnie relaksuje, dlatego inspiruje mnie muzyka i sztuka – dodała Kuczyńska.

Źródło: inf. prasowa
Źródło: inf. prasowa
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES