Wrangler decyduje się na innowacyjną technologię barwienia dżinsu na sucho. Ten sposób ma zmniejszyć zużycie wody o 99% w stosunku do tradycyjnych metod farbowania. Czy to początek rewolucji w produkcji denimu?
Wrangler odnalazł sposób na produkcję odzieży dżinsowej bez marnotrawstwa wody i narażania środowiska na skażenie chemikaliami. W porównaniu z tradycyjnym farbowaniem dżinsu na mokro metoda Dry Indigo prawie całkowicie ogranicza zużycie wody. Proces zainicjuje hiszpańska fabryka włókiennicza Tejidos Royo. Dżinsy wyprodukowane w ten sposób pojawią się w sprzedaży w następnym roku.
Przedstawiciele marki twierdzą, że w ten sposób uda się jej zaoszczędzić 5 miliardów litrów wody do 2020 roku. To nie pierwszy sukces Wrangler na tym polu. Jak powiedział prezes firmy, Tom Waldron w wywiadzie dla portalu Fibre2Fashion, w ciągu ostatnich 10 lat w procesie produkcji udało się zmniejszyć zużycie wody aż o 3 miliardy litrów.
Grupa VF, do której należą marki Wrangler i Lee, opublikowała w sierpniu dane, na podstawie których analitycy obwieścili śmierć dżinsu. Taka sytuacja to efekt rosnącej popularności odzieży sportowej – Amerykanki wolą kupić leginsy zamiast nowej pary dżinsów. Czy nowa, mniej szkodliwa dla środowiska technologia przekona je do powrotu do dżinsu?