Anna Wintour odznaczona przez Królową Elżbietę II

183
Anna Wintour odznaczona Orderem Imperium Brytyjskiego
Źródło: mothermag.com

Stało się! Osławione okulary Anny Wintour zniknęły na chwilę z twarzy redaktor naczelnej amerykańskiego „Vogue’a”, a sama Anna porzuciła lodową fasadę, z której słynie. Skoro tak się stało – musi się z tym wiązać ważne wydarzenie. Tak było.

Redaktor naczelna magazynu uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych osób w branży fashion. Między latami 1985-1987  przeprowadziła radykalne zmiany w brytyjskim wydaniu „Vogue’a” na wzór amerykański. W 1988 roku objęła stanowisko redaktor naczelnej w amerykańskim wydaniu magazynu czyniąc z niego biblię mody.

5 maja w Pałacu Buckingham enigmatyczna redaktor została odznaczona przez Królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego. Wintour, która przez prawie 30 lat prowadziła sławny magazyn została uhonorowana za zasługi w zakresie służby modzie i dziennikarstwie.

Na uroczystości redaktorce towarzyszyła córka Bee Shaffer, która zaraz po wręczeniu odznaczenia opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie Wintour z podpisem Dame AW.

Dame AW

Post udostępniony przez beeshaffer (@beeshaffer)

Anna Wintour nie zwalnia tempa, a my ciągle się zastanawiamy, czym jeszcze nas zaskoczy. Ostatnio pisaliśmy o jej nowym przedsięwzięciu, którym będzie lifestylowy magazyn „Goop”.

Wintour osiąga ogromne sukcesy, ponieważ jest ucieleśnieniem mody, która jak kiedyś powiedziała idzie tylko w jednym kierunku – do przodu.

Autor: Monika Szabelska