noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
Niemiecka sieć sprzedająca odzież męską - Wormland na skraju bankructwa

Kolejna sieć domów towarowych bankrutuje. Przez 90 lat sprzedawała modę męską

REKLAMA
noSlotData

Wormland, niemiecka sieć domów towarowych pochodząca z Hannoweru, złożyła wniosek o upadłość. Na rynku funkcjonowała niemal 90 lat. W ramach procedury tarczy ochronnej spółka ma trzy miesiące na przedstawienie działań restrukturyzacyjnych.

Przeczytaj również: Ta niemiecka sieć sklepów ogłosiła upadłość. Czy Polskę czeka to samo?

Sieć handlowa Wormland złożyła wniosek o upadłość w sądzie upadłościowym w Hanowerze. Popularny sprzedawca odzieży męskiej boryka się z trudnościami finansowymi. Główną ich przyczyną ma być rosnąca inflacja i coraz niższa siła nabywcza konsumentów. Wskazano również na sukcesywnie rosnące koszty utrzymania powierzchni handlowej, w tym energii elektrycznej, wynajmu czy personelu. W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że sąd wyznaczył już syndyka, który będzie nadzorować restrukturyzację spółki. 

W ramach procedury tarczy ochronnej, spółka ma trzy miesiące na przedstawienie planu restrukturyzacji. Do informacji publicznej nie trafiły jeszcze szczegóły, jakie działania podjęto. Wiadomo jednak, że 400 pracowników sieci nie musi jeszcze martwić się zwolnieniami, ponieważ otwartych ma pozostać 12 oddziałów spółki. Zespół kierowniczy firmy również nie ulegnie zmianie. W trakcie trwania postępowania upadłościowego, pensje będą wypłacane ze środków upadłościowych ze środków upadłościowych Federalnej Agencji Pracy.

Wormland – historia sieci domów towarowych

Historia domów towarowych Wormland sięga 1935 roku. Ich założycielem był Theo Wormland, natomiast sama marka uchodziła przez lata za awangardystę męskiej mody. Pierwszy oddział powstał w Hannowerze, a z biegiem lat otwierano kolejne placówki. Przez lata sklepy pod szyldem Wormland działały na rodzimym rynku, jak również poza granicami, w tym w Polsce. Aktualnie Wormland prowadzi sprzedaż odzieży męskiej, a jego sklepy zlokalizowane są w centrach dużych miast w dwóch formatach: o powierzchni ok. 1000 mkw. i 300-500 mkw.

Zdjęcie główne: Unsplash

Więcej o markach, które złożyły wnioski o upadłość w 2023 roku można przeczytać tutaj: Które znane firmy z branży fashion zniknęły z rynku w 2023 roku? Te marki złożyły wnioski o upadłość

REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
REKLAMA
noSlotData
noSlotData
noSlotData
REKLAMA
noSlotData

Newsletter

FASHION BIZNES